بارش در جنوب و جنوب شرق کشور

بارش در جنوب و جنوب شرق کشور

لوازم حیوان خانگی: رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به بارش در مناطق جنوب و جنوب شرق کشور از ورود سامانه جدید بارشی از مرزهای غربی کشور آگاهی داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا با اشاره به بارش در مناطق جنوبی کشور اشاره کرد: بر طبق تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، امروز چهارشنبه( ۲۹ دی ماه) در شرق هرمزگان، جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان بارش باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در نواحی مرتفع بارش برف پیش بینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: از اواخر وقت امروز (۲۹ دی ماه) سامانه بارشی از شمال غرب کشور وارد می شود و پنج شنبه (۳۰ دی ماه) در شمال غرب، غرب، ارتفاعات زاگرس مرکزی، به تدریج ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز و استانهای ساحلی دریای خزر بارش باران و برف، وزش باد شدید و در نواحی کوهستانی کولاک برف انتظار می رود.

وی با اشاره به وضعیت بارش در روز جمعه (اول بهمن ماه) و ابتدای هفته آتی اظهار داشت: جمعه این شرایط در سواحل شرقی دریای خزر، ارتفاعات شرقی البرز و نواحی شمال شرق ادامه دارد و در بخش هایی از شرق کشور بارش پراکنده باران و برف پیش بینی می شود. روزهای شنبه و یکشنبه (۲ و ۳ بهمن ماه) در بیشتر نقاط کشور جوی پایدار حاکم است.

ضیاییان ضمن تشریح وضعیت دما افزود: امروز در استانهای ساحلی خزر و اردبیل افزایش نسبی دما و از پنجشنبه (۳۰ دی ماه) با شمالی شدن جریانات باردیگر سیر نزولی دما در این مناطق انتظار پیش بینی می شود. در سایر نقاط کشور نیز طی پنج روز آینده سیر نزولی دما و ماندگاری هوای سرد خصوصاً در ایام جمعه ( اول بهمن ماه) و شنبه (۲ بهمن ماه) قابل انتظار است.

وی افزود: پنجشنبه (۳۰ دی ماه) و جمعه (اول بهمن ماه) در جنوب غرب و استانهای ساحلی جنوب کشور وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک پیش بینی می شود. این شرایط جمعه (اول بهمن ماه) برای نیمه شرقی کشور و استانهای قزوین، البرز، تهران، مرکزی، قم، سمنان و اصفهان انتظار می رود.

ضیاییان با اشاره به وضعیت خلیج فارس، دریای عمان و خزر اظهار داشت: امروز خلیج فارس و از پنجشنبه (۳۰ دی ماه) تا قبل از ظهر شنبه (۲ بهمن ماه) خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد بود همین طور دریای خزر پنج شنبه (۳۰ دی ماه) و جمعه ( اول بهمن ماه) مواج و توفانی پیش بینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با تشریح وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۳۰ دی ماه) کمی ابری و گاهی همراه با وزش باد و غبار محلی با حداقل دمای ۳- و حداکثر دمای ۸ درجه سانتیگراد و طی جمعه (اول بهمن ماه) صاف تا قسمتی ابری و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۵- و حداکثر دمای ۵ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیاییان در آخر اظهار داشت: طی امروز (۲۹ دی ماه) شهرهای ارومیه، تبریز، زنجان و سنندج با بیشینه دمای ۲- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور لقب می گیرند و فردا تبریز با دمای ۳- درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور خواهد بود.

منبع:

1400/10/30
10:53:36
5.0 / 5
311
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است