راهكارهای شهرهای اروپایی برای كاهش آلودگی هوا

راهكارهای شهرهای اروپایی برای كاهش آلودگی هوا

به گزارش لوازم حیوان خانگی خیلی از شهرهای اروپایی مانند برلین، پاریس، لندن، كپنهاگ، بروكسل و مادرید در كوشش برای كاهش تولید كربن به وسیله محدودكردن تردد خودروها هستند.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا به نقل از نیوز، هریك از شهرهای اروپایی برای محدودكردن تردد خودرو در شهر و كاهش آلودگی هوا، شیوه های خاصی دارند. مسئولان كپنهاگ - پایتخت دانمارك - قصد دارند تا سال ۲۰۲۵، این منطقه به شهری بدون كربن تبدیل گردد اما فقط در صورتی دستیابی به این هدف امكان پذیر است كه ۷۵ درصد از سفرهای این شهر با وسایل حمل و نقل عمومی، دوچرخه و یا پیاده صورت گیرد.

هر روزبیش از نیمی از جمعیت كپنهاگ با دوچرخه سر كار می روند البته از آنجایی كه این شهر از دهه ۱۹۶۰ به شهر پیاده معروف است، در كوشش برای عرضه مناطق بیشتر برای عابران پیاده است و تا سال ۲۰۰۰ این مسیرها به بیشتر از شش برابر افزایش پیدا كرد. این شهر بیشتر از ۲۰۰ مایل خطوط دوچرخه دارد همینطور از شهرهایی است كه پایین ترین درصد مالكیت خودرو را دارد.

در پاریس - پایتخت فرانسه - از زمانی كه مالیات سوخت برداشته شده است، استفاده از خودرو در ایام یكشنبه و تعطیلات عمومی در برخی از قسمت های شهر ممنوع می باشد. شهردار این شهر می خواهد تا تعداد دوچرخه های شهر را دو برابر نماید و تا سال ۲۰۲۰ در بعضی از خیابان ها، فقط اجازه تردد ماشین های الكترونیك داده خواهد شد.

مادرید - پایتخت اسپانیا - هم برای كاهش آلودگی هوا، در برخی از مناطق برای خودروهایی كه متعلق به ساكنان محلی نیست، محدودیت هایی اعمال كرده است و تنها خودروهایی اجازه ورود به مركز شهر را دارند كه متعلق به افراد محلی باشند و وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس ها و تاكسی ها هم اجازه تردد خواهند داشت.

طرح بزرگ وین - پایتخت اتریش - هم كاهش استفاده از اتومبیل در مناطقی است كه تنها ۲۰ درصد حمل و نقل در آن توسط خودرو انجام می شود.در این شهر مقرر است كه با كاهش استفاده از اتومبیل، دیگر وسایل حمل و نقل جایگزین شوند.

برلین - پایتخت آلمان - هم اخیرا تعدادی بزرگراه به دوچرخه سواران مختص كرده است حتی می توان گفت در برلین، استفاده از خودروی شخصی وجهه جالبی ندارد و افراد معمولا جهت تردد از وسایل دیگر استفاده می نمایند. این شهر هم اكنون در بیشتر از ۴۰۰ نقطه شارژ الكتریكی دارد و در سال ۲۰۱۵ هم چهار ایستگاه سوخت گیری سوخت هیدروژنی داشته و در كوشش برای گسترش زیرساخت های بیشتری است.

بروكسل - پایتخت بلژیك - هم از بزرگترین مناطق بدون خودروی اروپاست. اغلب خیابان های منتهی به بورس، مراكز خرید و مركز شهر همیشه فقط محل عبور عابران پیاده است همینطور این شهر به دنبال روش هایی بهتر جهت استفاده نكردن از خودرو در شهر است.

در لندن - پایتخت انگلستان- هم استفاده از خودروهای دیزلی در بعضی از مناطق شهر ممنوع شده است. مسئولان این شهر اعلام نمودند كه تا سال ۲۰۲۰ استفاده از خودروهای دیزلی را ممنوع خواهند كرد و البته درحال حاضر در بعضی از مناطق شهر، ورود این خودروها مشمول جریمه می شود.

هامبورگ - از شهرهای بزرگ آلمان - می خواهد تا پیاده روی و دوچرخه سواری بر استفاده از اتومبیل غالب شود.

در طول دو دهه آینده، از آنجایی كه بعضی از مناطق فقط اجازه تردد عابر پیاده و دوچرخه را خواهند داشت، تعداد خودروها در این مناطق كاسته می شود. این پروژه با نام شبكه سبز، فضاهایی را بوجود می آورد كه افراد بدون خودرو در آن تردد داشته باشند و تا سال ۲۰۳۵، ۴۰ درصد از شهر هامبورگ شامل پارك، زمین بازی و زمین ورزشی خواهند شد.1397/11/02
15:06:58
5.0 / 5
4389
تگهای خبر: آلودگی , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است