رئیس سازمان جهاد كشاورزی استان اعلام كرد؛

به تاراج رفتن قسمتی از جنگل های مناطق الموت قزوین

به تاراج رفتن قسمتی از جنگل های مناطق الموت قزوین

لوازم حیوان خانگی: رئیس سازمان جهاد كشاورزی استان قزوین اظهار داشت: امسال قسمتی از جنگل های مناطق الموت به تاراج رفت و دستخوش تغییرات شد كه از این بابت متأثر هستیم.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، فاطمه خمسه در مراسم ویژه حفاظت و قانون كه به مناسبت هفته منابع طبیعی در سالن اجتماعات سازمان جهاد كشاورزی استان قزوین برگزار شد، اظهار نمود: متأسفانه در سال های اخیر، افزایش ریزگردها، كویری و بیابانی شدن، افزایش آلاینده ها سبب شده شاخص ایران نسبت به مسائل زیست محیطی كاهش پیدا كند.
وی با تاكید بر اینكه باید فرهنگ سازی جدی در زمینه صیانت از منابع طبیعی صورت گیرد، عنوان كرد: استان قزوین 15 هزار و 633 كیلومتر مساحت دارد كه بیشتر از 90 هزار هكتار آن منابع طبیعی است.

وی بابیان اینكه فشارهای زیادی برای تبدیل اراضی كشاورزی و منابع طبیعی در استان وجود دارد، اشاره كرد: نظام بهره برداری مناسب از مراتع و جنگل وجود ندارد و بهره برداران هیچ انگیزه ای برای احیای منابع طبیعی ندارد.

خمسه با تاكید بر اینكه باید از جنگل ها و مراتع حفاظت و صیانت نماییم و دست سودجویان را از تعرض به این منابع كوتاه نماییم، افزود: متأسفانه بیشتر بهره برداران استان در جنگل ها و مراتع، فقر معیشتی دارند و همین طور دسترسی راحت تری به این منابع دارند و برای امرارمعاش خود به این منابع دستبرد می زنند بدین سبب باید اهمیت سوژه و صیانت از منابع طبیعی برای بهره برداران بازگو شود.

وی تشریح كرد: در بحث سرمایه گذاری در بخش كشاورزی باز باید توسعه پایدار در این بخش مدنظر قرار گیرد و سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در بخش كشاورزی و منابع طبیعی ترغیب شوند.

رئیس سازمان جهاد كشاورزی استان قزوین با بیان اینكه به دنبال ایجاد كمربند حفاظتی در بحث منابع طبیعی در استان هستیم، مطرح كرد: همین طور در بحث آبخیزداری و آبخوان داری باز استان قزوین بعنوان پایلوت كشوری انتخاب شده است.1397/12/19
22:46:49
5.0 / 5
4516
تگهای خبر: آب , آلاینده , جنگل , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است