ذوالقدر: طرح پشتیبانی از حقوق حیوانات در اولویت قرار گیرد

ذوالقدر: طرح پشتیبانی از حقوق حیوانات در اولویت قرار گیرد

به گزارش لوازم حیوان خانگی یك عضو فراكسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با ابراز تاسف نسبت به تكرار موارد حیوان آزاری اظهار نمود: به همین جهت لازم است طرح پشتیبانی از حقوق حیوانات در اولویت قرار گیرد.


سیده فاطمه ذوالقدر در گفت و گو با ایسنا با اشاره به ضرورت در اولویت قرار دادن طرح پشتیبانی از حقوق حیوانات با عنایت به فقدان قانون بازدارنده و افزایش موارد حیوان آزاری اظهار داشت: حفاظت و حراست از محیط زیست در گرو تدوین و تصویب قوانین بازدارنده است و این قوانین در زنجیره ای كه با یكدیگر در ارتباط هستند می توانند كارآمد عمل كنند.
وی ادامه داد: مبحث حفاظت و حراست از محیط زیست در گام نخست نیازمند تصویب و ابلاغ طرح پشتیبانی از محیط بانان و جنگلبانان بود كه خوشبختانه با پیگیری های بسیاری كه در فراكسیون محیط زیست انجام دادیم مصوب شد؛ هم اینك حلقه مفقوده چرخه حفاظت از محیط زیست، در نبود قانون پشتیبانی از حیوانات است.
ذوالقدر بیان كرد: تكرار موارد حیوان آزاری و مشكلات برخاسته از آن كه سلامت روانی و بهداشتی مردم را تهدید می كند تصویب طرح پشتیبانی از حیوانات را به لزوم تبدیل نموده است؛ یقینا این رفتارهای خالی از اخلاق اسلامی و ارزشی و ایرانی نه تنها گونه های جانوری را مورد تهدید قرار می دهد بلكه عدم حمایت اصولی و مشكلات پیش آمده از رفتارهای نادرست با حیوانات سبب بروز مشكلات و معضلات مختلف می شود كه عدم رسیدگی قانونی به آن سبب افزایش رفتارهای پرخطر خواهد شد.
این عضو كمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: در همین خصوص در اصل ۵۰ قانون اساسی حفاظت‏ محیط زیست‏ كه‏ نسل‏ امروز و نسل های‏ بعد باید در آن‏ حیات‏ اجتماعی‏ رو به‏ رشدی‏ داشته‏ باشند وظیفه‏ عمومی‏ تلقی‏ شده و هر فعالیتی كه منجر به آلودگی‏ محیط زیست‏ یا تخریب‏ غیر قابل‏ جبران‏ آن‏ شود، ممنوع‏ شناخته شده است.
وی اظهار نمود: این اصل بر لزوم تدوین و ابلاغ طرح پشتیبانی از حیوانات بعنوان یك نیاز برای ارتقاء سطح سلامت روانی و بهداشتی جامعه تاكید دارد. بر این اساس با عنایت به اعلام وصول طرح پشتیبانی از حیوانات در مجلس، فراكسیون محیط زیست به همراهی سایر نمایندگان پیشنهاد در اولویت قرار گرفتن طرح فوق را خواهند داد كه انتظار می رود با تسریع در تصویب این طرح ضمن حفاظت از حیوانات، حافظ محیط زیست بعنوان امانتی میان نسلی باشیم.
ذوالقدر در انتها بیان كرد: البته باید در نظر داشت رفع ریشه ای معضل حیوان آزاری در كنار وضع قوانین بازدارنده مستلزم فرهنگ سازی است كه لازم است بر این مورد هم توجه و اهتمام لازم صورت پذیرد.1398/07/01
13:27:45
5.0 / 5
4406
تگهای خبر: آلودگی , جانور , جنگل , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است