در گزارش لوازم حیوان خانگی مطرح شد؛

چرا آرادكوه منشا بوی بد تهران نیست؟

چرا آرادكوه منشا بوی بد تهران نیست؟

به گزارش لوازم حیوان خانگی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران اظهار داشت: در زمانهایی كه شهروندان در بعضی نقاط پایتخت بویی نامطبوع را احساس می كردند میزان گوگرد ۳۰ برابر روزهای معمول بود.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، بامداد امروز معاون امور عمرانی استاندار تهران اعلام نمود: متهمان اصلی انتشار بوی نامطبوع تهران صنایع دامی، آبفا و آرادكوه هستند.
صدرالدین علیپور در گفت و گو با خبرنگار مهر، در پاسخ به این پرسش كه در گزارشی كه از جانب شهرداری تهران در مورد بوی نامطبوع به پایتخت تهیه شده، احتمال اینكه آرادكوه منشأ اصلی بوی تهران باشد كم عنوان شده اما در گفتگوی امروز مسؤلان استانداری آرادكوه از متهمان اصلی است دلیل این تفاوت چیست، اظهار داشت: به جز بحث آرادكوه اینكه سازمان محیط زیست تهران كه متولی قانونی و حاكمیتی منشأ یابی بوی نامطبوع پایتخت است پس از گذشت این مدت هنوز به یافته ای دست پیدا نكرده جای سوال دارد.
وی افزود: نه بعنوان یك مسئول بلكه بعنوان یك شهروند و متخصص محیط زیست معتقدم زمانی كه در مورد منشأ انتشار بوی نامطبوع صحبت می نماییم باید بر مبنای دیتاهای علمی سخن بگوییم. در ۴، ۵ روزی كه شهروندان تهرانی بوی نامطبوع را احساس كرده بودند هوای تهران غبار بالایی داشت، میزان گوگرد افزایش داشت. با پدیده اینورژن رو به رو بودیم و هوا مرطوب بود كه این موارد عیناً در تمام روزها تكرار شده بود.
وی تصریح كرد: در این فاصله میزان گوگرد هوا ۳۰ برابر افزایش پیدا كرده بود، غبار هوا بالا بود ازاین رو فرضیه منشأ بو از یك منبع ثابت می تواند مورد سوال قرار گیرد. آرادكوه در طول سال فعالیت می كند. باید این بو در تابستان چند برابر شود نه اینكه زمانی كه بو احساس می شود در اطراف منبع گزارشی نداشته باشیم آن وقت گزارش های مردمی از منطقه ۲ بیشتر از سایر مناطق باشد. این فرضیات باید توسط اداره كل محیط زیست تهران مورد بررسی علمی قرار گیرد. آرادكوه ۶۰ سال است كه محل دفن زباله است، اینكه در بعضی روزها منشأ بوی تهران باشد باید مورد بررسی كارشناسی قرار گیرد.
علیپور تصریح كرد: در این مدت كارخانه ها ۶۰۰ میلیون لیتر بعنوان سوخت مازوت استفاده كردند. ازاین رو اگر فرضیه ای هم اعلام می شود باید بر مبنای داده های علمی باشد.


منبع:

1398/10/09
13:42:37
5.0 / 5
4959
تگهای خبر: آب , متخصص , محیط زیست , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است