معاون آبزی پروری شیلات هرمزگان:

مركز تولید لارو میگو در حریم دریا نیست

مركز تولید لارو میگو در حریم دریا نیست

به گزارش لوازم حیوان خانگی معاون آبزی پروری شیلات هرمزگان اظهار داشت: راه اندازی مركز تولید لارو میگو و اصلاح نژاد برای كشور مهم و ضروریست و عملیات راه اندازی این مركز پس از دریافت مجوزهای قانونی شروع شد.عبدالرسول دریایی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به شایعات مطروحه در فضای مجازی در ارتباط با واگذاری اراضی منطقه مقام به طرح پرورش میگو تصریح كرد: زمینی به مساحت ۳ هكتار در منطقه دو بركه بخش شیبكوه شهرستان بندرلنگه واقع شده است كه صرفاً جهت راه اندازی مركز تولید مولد و لارو میگوی عاری از بیماری بوده و در فضای كنترل شده به صورت قانونی و با دریافت مجوزهای لازم از دستگاه های زیربط با رعایت حریم دریا، ساحل و با هماهنگی سازمان شیلات ایران از راه امور اراضی واگذار شده است.
با توجه به مشكلات واردات مولد، راه اندازی مركز تولید لارو میگو و اصلاح نژاد در استان ضروری بود
وی با ذكر این نكته كه این مركز نخستین مركز تولید لارو میگو و اصلاح نژاد و عاری از بیماری مولدین میگو در كشور است، عنوان كرد: كه با عنایت به تحریم های ظالمانه و وجود مشكل در واردات مولد از خارج و همینطور مشكلات بیماری، راه اندازی آن یك لزوم برای استان و پشتوانه صنعت پرورش میگوی كشور و استان است.
جانمایی بر مبنای بررسی های علمی و فنی بوده است
معاون آبزی پروری شیلات هرمزگان با اشاره به اینكه جانمایی صورت گرفته برای راه اندازی این مركز را بر مبنای بررسی های علمی و فنی خواند و خاطرنشان كرد: مجوزهای لازم از جانب دستگاه های اجرایی و نظارتی ذی ربط همچون محیط زیست، دامپزشكی، منابع طبیعی و مسكن و شهرسازی صادر گردیده است.
دریایی تشریح كرد: این پروژه همینطور مصوبات كارگروه زیربنایی استان، شورای برنامه ریزی و توسعه استان و امور اراضی را دریافت كرده است و طراحی و فن آوری آن بر مبنای دانش بومی و تخصص متخصصین داخلی در حال اجرا می باشد.
معاون آبزی پروری شیلات هرمزگان با اشاره به اینكه تولید لارو میگو با كیفیت و عاری از بیماری از محورهای اصلی و پشتوانه پرورش میگو است و واردات مولد هم با چالش های زیادی مواجه بوده و هزینه های بالایی دارد خاطرنشان كرد: بدون شك باید از این مركز كه پایلوت كشوری بوده و لازمه توسعه پایدار و تداوم رونق تولید است حمایت شود.
سالانه ۱۰۰ میلیون تن بچه میگو عاری از بیماری تولید می شود
معاون آبزی پروری شیلات هرمزگان اظهار داشت: این مركز سالیانه ۴۰ هزار قطعه مولد و ۱۰۰ میلیون بچه میگوی عاری از بیماری تولید می كند.
وی بابیان اینكه مراكز این چنینی باید از آلودگی ها بدور باشد اظهار نمود: در این مركز تمام شرایط زیست محیطی و امنیت زیستی تولید بدلیل حساسیت و نوع فعالیت (تولید میگوی مولد و لارو عاری از بیماری) رعایت می شود.
پشتیبانی از ۱۷ مركز تكثیر میگوی استان
دریایی افزود: این مركز سبب ایجاد اشتغال برای ۴۰ نفر به طور مستقیم شده است و می تواند به عنوان بخشی از پشتیبان تأمین مولد عاری از بیماری ۱۷ مركز تكثیر میگوی استان با ظرفیت تولید ۵.۲ میلیارد بچه میگو و هشت هزار هكتار پرورش میگو در حال ساخت فعالیت كند و تولید ۴۰ هزار تن میگو به ارزش ۲۰۰ میلیون دلار و اشتغال ۵۰۰۰ نفر به طور مستقیم و ده هزار نفر به طور غیر مستقیم باشدرا نتیجه دهد.


منبع:

1398/10/18
14:45:00
5.0 / 5
4496
تگهای خبر: آب , آلودگی , حمایت , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است