آغاز آموزش تمرین مواجهه با سیلاب در مدارس از اسفند

آغاز آموزش تمرین مواجهه با سیلاب در مدارس از اسفند

به گزارش لوازم حیوان خانگی مشاور علمی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش از آغاز آموزش «تمرین مواجهه با سیلاب در مدارس» از  اسفند ماه سال جاری اطلاع داد و اظهار داشت: این آموزش ها متمركز بر كتاب انسان و محیط زیست در پایه یازدهم اجرا می شود و بدین سان تمامی معلمان و دانش آموزان این پایه مجریان اصلی این آموزش هستند.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، محمود امانی تهرانی درنشست خبری امروز با عنوان «تمرین مواجهه صحیح با سیلاب در مدارس» كه در سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی برگزارشد، با اشاره به اینكه ۳ سال است كتاب جدیدی تحت عنوان انسان و محیط زیست در آموزش و پرورش تولید شده است، اضافه كرد: در این كتاب ۷ مساله محیط زیست مورد توجه قرار گرفته است. نخستین فصل كتاب به مساله آب پرداخته و باقی فصل ها شامل هوا، خاك، انرژی، تنوع زیستی، پسماند و گردشگری می باشد.
وی با اشاره به اینكه فصل اول كتاب انسان و محیط زیست به صورت ویژه مورد توجه شركت مدیریت منابع آب قرار گرفته است، خاطرنشان كرد: معلمان در زمینه فصل اول كتاب (آب)، توانمندسازی شده و كارگاه های مختلفی در این حوزه برگزارشده است.
مشاور علمی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی آموزش و پرورش همینطور از تهیه آمارهایی درقالب اینفوگرافی برای معلمان و دانش آموزان اطلاع داد و اظهار داشت: سال جاری در فصل اول این كتاب به مبحث سیلاب تمركز شده و سازمان محیط زیست برای پشتیبانی از كتاب وبگاهی تحت عنوان ensanzist.ir در نظر گرفته كه متون آموزشی و فیلم های گوناگونی بر روی سایت قرار گرفته است.
امانی تهرانی با تاكید بر اینكه همه دانش آموزان به صورت بالقوه در معرض سیلاب قرار دارند، افزود: در این راستا باید آموزش های موثری در نظام آموزش كشور صورت گیرد. سال جاری تلاش می نماییم مفهوم بنیادی حریم و بستر رودخانه را به دانش آموزان منتقل و مهارت هایی در جهت مواجهه به خطر را به آنان بیاموزیم.
ایشان در ادامه از آغاز این آموزش ها از ۵ اسفند ماه سال جاری اطلاع داد و اظهار داشت: این آموزش ها متمركز بر كتاب انسان و محیط زیست در پایه یازدهم اجرا می شود و بدین سان تمامی معلمان و دانش آموزان این پایه مجریان اصلی این آموزش هستند. همینطور به علت مشاركت دانش آموزان پایه یازدهم، دانش آموزان پایه دهم و دوازدهم هم به صورت غیر مستقیم در معرض یادگیری خواهند بود، همینطور معتقدیم كه دانش آموزان هم باید مسائل را به خانواده و اطرافیان خود منتقل كنند و به آنان انتقال دهند.1398/11/28
13:42:47
5.0 / 5
4009
تگهای خبر: آب , آموزش , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است