رهاسازی شبانه فاضلاب در بعضی معابر شهرقدس

رهاسازی شبانه فاضلاب در بعضی معابر شهرقدس

لوازم حیوان خانگی: نماینده شهرقدس در شورای استان تهران از رهاشدگی فاضلاب در معابر شهر قدس گلایه نمود.


بنفشه رفیعی در گفت و گو با ایسنا، با انتقاد از وضعیت فاضلاب شهر قدس اظهار داشت: متأسفانه شاهد کم کاری سازمان آب و فاضلاب در شهر قدس هستیم.
وی با اعلان اینکه شهر قدس بیش از 450 هزار نفر جمعیت دارد و نزدیکترین شهرستان به تهران، محسوب می شود؛ اما با مشکلات عدیده ای در حوزه آب و فاضلاب مواجه می باشد، اظهار داشت: شاید باورش سخت باشد که تنها چند سال است که وضعیت آب آشامیدنی این شهر اقماری، بهبود یافته (البته قطعی مکرر آب همچنان در بعضی مناطق وجود دارد)؛ اما هنوز وضعیت فاضلاب آن بحرانی است به شکلی که در بعضی محلات فاضلاب شبانه در کوچه و خیابان رها می شود!
رفیعی با اعلان اینکه بعضی از مناطق شهر قدس یا انشعاب فاضلاب ندارند یا با وجود پرداخت هزینه های گوناگون هنوز فاضلابشان به شبکه متصل نشده و مشکلات حقوقی مختلفی را به وجود آورده است، اضافه کرد: متأسفانه این فاضلاب یا جذب چاه ها شده و یا شبانه در کوچه وخیابان رهاسازی می شود.
وی اظهار داشت: در بعضی مناطق هزینه انشعاب توسط شهروندان پرداخته شده و حتی هرماه هزنیه حق اشتراک را پرداخت می کنند؛ اما خدماتی ارائه نمی گردد که در این راستا با مسئولان آبفا جلسات زیادی برگزار شده است و آنها کمبود منابع را دلیل رفع این مشکل می دانند.
رفیعی با اعلان اینکه شهر قدس جزو معدود شهرستان هایی است که تصفیه خانه دارد اما از ظرفیت آن استفاده نمی گردد، اظهار نمود: آب خروجی این تصفیه خانه کیفیت بسیار بالایی دارد؛ اما سالهاست، خروجی آب پسماند که بازچرخانی شده چندمتر جلوتر، در جوی های آب رها می شود و این ناشی از اختلاف آبفا و آب منطقه ای است که مشخص نکردند که حقوق مالکانه این آب تصفیه شده برعهده کیست؟
وی ادامه داد: مدتهاست که شهرداری و شورای شهر شهرقدس به دنبال سرمایه گذاری در این بخش در ازای کسب قسمتی از حق آبه این آبهای تصفیه خانه برای انجام امورات جاری خود است اما هنوز این پیشنهاد را نیز بررسی نکردند.
منبع:

1399/03/27
14:16:15
5.0 / 5
2376
تگهای خبر: آب , خدمات , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است