در چهارمین روز تابستان

هوای پایتخت برای گروه های حساس ناسالم شد

هوای پایتخت برای گروه های حساس ناسالم شد

لوازم حیوان خانگی: برمبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، میانگین كیفیت هوای پایتخت امروز (4 تیر ماه) در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است و تداوم این شرایط طی روز جاری در بیشتر مناطق پایتخت پیش بینی می شود.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، بنا بر پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در اولین ساعات امروز (۴ تیر ماه) باتوجه به عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته همراه با افزایش تردد خودرو ها، غلظت آلاینده ها خصوصاً ذرات معلق افزایش یافته و به تبع آن کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.

با تداوم این شرایط جوی و عدم وزش باد مؤثر طی روز پراکندگی آلاینده ها محدود و پیش بینی می شود کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت نامطلوب باقی بماند علاوه براین در ساعات بعدازظهر و با حضور عوامل کافی جهت تولید «ازن» و افزایش دما شاهد افزایش غلظت این آلاینده نسبت به روز گذشته خواهیم بود که موجب برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا در بیشتر مناطق خواهد شد.

شامگاه امشب (۴ تیر ماه) با افزایش ترافیک برغلظت آلاینده ها خصوصاً ذرات معلق افزوده می شود و احتمال می رود کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد. هرچند در ساعات پایانی امشب با افزایش تندی باد تا حدودی شاهد پراکندگی آلاینده ها خواهیم بود.

صبح فردا (۵ تیر ماه) با آغاز تردد خودرو ها مجدد بر غلظت آلاینده ها افزوده خواهد شد. هرچند باتوجه به وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته نسبت به روز پیش از میزان کمتری برخوردار خواهد بود.

به تدریج طی روز از تندی باد کم می شود که با افزایش دما و حضور عوامل کافی سبب افزایش غلظت آلاینده ازن در ساعات بعدازظهر خواهد شد و به تبع آن کیفیت هوا در بیشتر مناطق کاهش پیدا خواهدنمود.

با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت فردا (۵ تیر ماه) همزمان با افزایش ترافیک پیش بینی می شود کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در وضعیت نامطلوب باقی بماند.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص طی ۲۴ ساعت گذشته « ازن» با میانگین ۱۳۳ بود و هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۲۴ است و کیفیت هوای پایتخت در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

منبع:

1399/04/04
19:30:35
5.0 / 5
2515
تگهای خبر: آلاینده , شاخص , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است