دادستان عمومی و انقلاب مركز استان سمنان:

ساخت خانه برای تفریح تهدیدگر محیط زیست استان سمنان است

ساخت خانه برای تفریح تهدیدگر محیط زیست استان سمنان است

به گزارش لوازم حیوان خانگی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان با اشاره به اینکه ساخت خانه برای تفریح تهدیدگر محیط زیست استان است، اظهار داشت: جمعیت روستاها باید راستی آزمایی شود.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، محمد شریف ابراهیمی شامگاه دوشنبه در نشست شورای حفاظت اراضی ملی استان سمنان به میزبانی دادگستری سمنان ضمن اشاره به هجوم افراد برای ساخت ویلا در روستاها بخصوص روستاهای همجوار با مناطق حفاظت شده محیط زیست استان سمنان، تصریح کرد: این مورد سبب تهدید اراضی ملی و محیط زیست می شود.
وی با اشاره به اینکه نباید صرفا بنا بر یک آمار جمعیتی، آبادی را به روستا تبدیل کرد، اضافه کرد: لازم است تا جمعیت روستایی راستی آزمایی شود از طرفی باید با بررسی به این سؤال پاسخ داده شود که آیا در حقیقت جمعیت در آبادی ساکن هستند یا صرفا برای تفریح برخی مواقع در آبادی اقامت دارند؟
سودجویان اجازه عمل نخواهند یافت
دادستان سمنان با اشاره به اینکه دست افراد سودجو نباید به اراضی ملی و طبیعت استان سمنان برسد، تصریح کرد: منطقه حفاظت شده پرور باید محیطی امن برای حیات وحش باشد بنابراین باید به مبحث ساخت و سازها رسیدگی جدی کرد.
ابراهیمی با اشاره به اینکه محیط زیست نباید برای مهیا شدن شرایط تفریح برخی افراد سودجو به خطر بیفتد، ابراز کرد: ساخت خانه برای تفریح تهدیدگر محیط زیست استان است بنابراین از مسؤلان امر می خواهیم دقت نظر بیشتری داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه برخی افراد سودجو به بهانه رونق گردشگری باعث صدمه به محیط زیست می شوند، تصریح کرد: دستگاه قضایی اعلام می کند که با تمام توان این اجازه را به افراد سودجو بخصوص در منطقه حفاظت شده پرور نخواهد داد.


منبع:

1400/06/09
21:31:25
5.0 / 5
498
تگهای خبر: آب , حفاظت , حیات وحش , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است