در جلسه مشترك مقرر شد

ایجاد کارگروه مشترک بین سازمان حفاظت محیط زیست و فدراسیون فوتبال

ایجاد کارگروه مشترک بین سازمان حفاظت محیط زیست و فدراسیون فوتبال

فدراسیون فوتبال و سازمان حفاظت محیط زیست برای پرداختن به مسئولیت اجتماعی و حفظ محیط زیست تفاهم کردند و قرار شد کارگروهی ویژه درباب همکاریهای این دو نهاد تشکیل و مصوبات و تصمیمات کارگروه به دقت اجرائی شود.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا نورالله مرادی - معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست- با اشاره به ظرفیت موجود در زمینه فوتبال و نیازهای سازمان حفاظت محیط زیست، بر نابودی تمدن ها در پی حفظ نکردن محیط زیست تاکید و اظهارکرد: با اهمیت مقوله فوتبال کاملا آشنا هستیم و می خواهیم پیوندی بین دو مقوله فوتبال و محیط زیست ایجاد نماییم تا از یک سو سازمان حفاظت محیط زیست از بستر باارزش فوتبال بهره ببرد و از طرف دیگر فدراسیون، بیش از پیش به مسئولیت اجتماعی خود بپردازد و نشان دهد علاوه بر لذت و تفریح، به کارهای عام المنفعه نیز توجه دارد.

وی با اعلان اینکه یک مسابقه فوتبال در جام جهانی برابر است با آنکه اسم یک کشور و ۱۸۰ دقیقه در شبکه های ملی، بین المللی، محلی و در کل فضای مجازی مطرح شود، اظهار داشت: فوتبال بستر فوق العاده ای است همچنان که فلاسفه و داستان نویسان از هایدگر تا کانت و سهراب سپهری نیز درمورد فوتبال سخن گفته اند. فوتبال زبان جهانی است و شاهدیم که مقوله فوتبال وارد حوزه های مختلف چون فلسفه و محیط زیست شده است.

وی با اشاره به تاثیرگذاری گسترده فوتبال اشاره کرد: دکتر عزیزی خادم - رئیس فدراسیون فوتبال - تاکید دارند که این اتفاق بیفتد و قرار شد نشستی داشته باشیم تا با همکاری فدراسیون فوتبال و سازمان حفاظت محیط زیست، اتفاق خوبی برای کشور بیافتد.

مرادی اضافه کرد: در گفتگوهایی که با آقای عزیزی خادم، رییس فدراسیون فوتبال داشتیم تاکید شد تا کارگروهی مشترک بین سازمان حفاظت محیط زیست و فدراسیون فوتبال برای پیشبرد اهداف تشکیل گردد.

در ادامه این تشست محمود عبایی - مشاور امور راهبردی و پژوهشی فدراسیون فوتبال - خطاب به مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: در کنار شما هستیم و دست شمارا به گرمی می فشاریم. فوتبال یک ابر پدیده است که می توان بعد از دوران پست مدرن برای آن قالب جدیدی را تعریف کرد همین طور می تواند اثرات مفید ملی - اجتماعی داشته باشد. فوتبال در ایران و جهان جایگاهی خاص دارد و تا حدی می تواند عامل انسجام بین اقوام باشد.

وی با اعلان اینکه ملت ما به سبب تحریم های ظالمانه نشاط اجتماعی خودرا ازدست داده است، تصریح کرد: فوتبال می تواند تا حدودی این شرایط را جبران کند. ما بعنوان اعضای کوچک جامعه فوتبال، به اهمیت آن واقف وامانت دار این سرمایه اجتماعی هستیم؛ باتوجه به رویکرد رییس فدراسیون فوتبال، علاقه مندیم این سرمایه اجتماعی را با دیگر سرمایه های اجتماعی پیوند دهیم تا برای کشور خیروبرکت داشته باشد.

مشاور امور راهبردی و پژوهشی فدراسیون فوتبال اظهار نمود: سبک زندگی مردم ایران به شکلی است که منابع آب، خاک و هوا اتلاف می شود چونکه الگوی مصرف ما گرفتار مشکلات اساسی است بدین سبب در رابطه با منابع آلاینده، فضای سبز، آب، خاک، هوا و... نیاز به آموزش حس می شود. این کار را می توان بوسیله برگزاری برنامه، اعطای جوایز یا تولید فیلم و کلیپ که قهرمانان فوتبال در آن حضورداشته باشند و سبک جدیدی از زندگی را عرضه کنند، انجام داد.

در آخر این جلسه قرار شد کارگروهی ویژه درباب همکاریهای مشترک سازمان حفاظت محیط زیست و فدراسیون فوتبال تشکیل و مصوبات و تصمیمات کارگروه به دقت اجرائی شود همین طور تفاهم نامه میان سازمان حفاظت محیط زیست و فدراسیون فوتبال به امضای روسای هر دو مجموعه برسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست در این نشست مسئولان فدراسیون فوتبال، معاون آموزش و مشارکت های مردمی، مدیرکل دفتر مشارکت های مردمی و مسئولیت اجتماعی و رییس مرکز آموزش محیط زیست و تربیت محیط بان سازمان حفاظت محیط زیست حضور داشتند.
1400/10/06
21:46:53
5.0 / 5
241
تگهای خبر: آب , آلاینده , آموزش , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است