هوای امروز تهران قابل قبول است

هوای امروز تهران قابل قبول است

لوازم حیوان خانگی: بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا، میانگین کیفیت هوای پایتخت اکنون در روز جمعه 14 مردادماه در وضعیت قابل قبول قرار دارد.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا، آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۹۲ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.
آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ازن» با میانگین ۱۰۲ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت «ناسالم برای گروههای حساس» بود.
غلظت آلاینده ها در ساعت ۴ بامدادان امروز افزوده شد و به عدد ۱۰۶ رسید و در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفت اما از ساعت ۵ بامدادان غلظت آلاینده ها سیر نزولی داشت؛ به شکلی که در ساعت ۷ بامداد به عدد ۹۶ کم شد و در وضعیت قابل قبول قرار گرفت.
گفتنی ست که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروههای حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.
منبع:

1401/05/15
10:09:29
5.0 / 5
179
تگهای خبر: آلاینده , شاخص , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است