بارش باران در نقاط مختلف کشور

بارش باران در نقاط مختلف کشور

به گزارش لوازم حیوان خانگی، رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران در نقاط مختلف کشور و ورود سامانه بارشی جدید از شمال غرب و غرب کشور اطلاع داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، در رابطه با شرایط جوی کشور اظهار نمود: امروز (۶ آذر) در بعضی نقاط آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، گیلان مازندران و گلستان بارش باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد پیشبینی می شود و این وضعیت دوشنبه(۷ آذر) در استانهای ساحلی دریای خزر و اردبیل پیشبینی می شود.

وی اضافه کرد: سه شنبه(۸ آذر) هم در اردبیل و سواحل غربی دریای خزر بارش پراکنده رخ می دهد همینطور پس از ظهر سه شنبه با ورود سامانه بارشی از سمت شمال غرب و غرب بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد در این مناطق آغاز می شود.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در ادامه اظهار داشت: چهارشنبه(۹ آذر) بر شدت بارش در این مناطق افزوده می شود و گستره آن سواحل دریای خزر، دامنه های زاگرس مرکزی و استانهای واقع در دامنه های جنوبی البرز و بخش هایی از مرکز کشور را در بر می گیرد.

وی افزود: پنجشنبه(۱۰ آذر) هم در استانهای ساحلی دریای خزر، شمال شرق همینطور ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز بارش باران و در شمال غرب شاهد بارش پراکنده خواهیم بود. طی این پنج روز، بخصوص چهارشنبه و پنجشنبه بارش در بخش های سردسیر و کوهستانی مناطق مذکور به شکل برف خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: دمای هوا چهارشنبه و پنجشنبه در شمال غرب، غرب و سواحل دریای خزر بین ۴ تا ۶ درجه سانتیگراد کاسته می شود.

ضیاییان تصریح کرد: با عنایت به پایداری و سکون نسبی هوا پتانسیل افزایش آلاینده جوی و کاهش کیفیت هوای شهرهای تهران و کرج از دوشنبه تا پس از ظهر چهارشنبه (۷ تا ۹ آذر) وجود دارد.

به گفته وی دریای خزر از امروز تا چهارشنبه و خلیج فارس از اواخر وقت امروز تا ظهر سه شنبه به نسبت مواج پیشبینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در رابطه با وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده هم اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۷ آذر) صاف همراه با غبار محلی و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۷ درجه سانتیگراد و روز سه شنبه (۸ آذر) صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

ضیائیان در انتها اظهار داشت: طی امروز و فردا (۶ و ۷ آذر ) بندرعباس با دمای ۳۰ و ۳۱ درجه سانتیگراد گرم ترین و همدان با دمای ۱- و ۳- درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور است.
1401/09/06
12:04:02
5.0 / 5
277
تگهای خبر: آلاینده , بارش , كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است