هوای سالم اصفهان در هفتمین روز سال نو

هوای سالم اصفهان در هفتمین روز سال نو

به گزارش لوازم حیوان خانگی، شاخص کیفی هوای اصفهان امروز هفتم فروردین ماه برپایه داده های ۱۴ ایستگاه پایش فعال با میانگین ۶۱ در وضعیت قابل قبول به ثبت رسید.مسئول امور کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: میانگین شاخص هوای کلان شهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۰ بامداد امروز دوشنبه هفتم فروردین ماه بر مبنای داده های دریافتی ۱۴ ایستگاه پایش فعال با شاخص ۶۱ در وضعیت قابل قبول به ثبت رسید.
جمشید لقایی ضمن اشاره به قطعی ایستگاه بولوار کاوه، افزود: شاخص هوای امروز در ایستگاه خیابان میرزا طاهر با ۴۹ AQI در وضعیت پاک به ثبت رسید.
وی تصریح کرد: شاخص هوا همینطور در ایستگاه دانشگاه صنعتی با ۷۷، میدان باهنر با ۷۴، فرشادی با ۷۲، انقلاب با ۶۵، کردآباد و رهنان با ۶۲، محله ولدان (ورزشگاه میثاق) با ۶۱، فیض با ۶۰ و سپاهان شهر با ۵۷ AQI وضعیت قابل قبول را نشان داده است.
به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست (منطقه اصفهان)، امروز شاخص هوا در ایستگاه خیابان احمدآباد با ۶۲، خیابان پروین با ۵۳ و بزرگراه خرازی با ۷۰ در وضعیت قابل قبول و در رودکی با ۴۲ AQI در وضعیت پاک به ثبت رسید. شاخص هوا در ایستگاه های پایش شهرداری اصفهان- ۷ فروردین
وضعیت هوای امروز منطقه صنعتی سجزی با ۶۰ و شاهین شهر با ۵۳ AQI قابل قبول بوده و هوای مبارکه با شاخص ۲۲ پاک است. ایستگاه های پایش هوا در سایر شهرها همچون نجف آباد، کاشان، زرین شهر، خمینی شهر و منطقه صنعتی دولت آباد دائم قطع است.
همچنین ایستگاه پایش هوا در خیابان استانداری شهر اصفهان هم قطع است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1402/01/07
16:55:34
5.0 / 5
207
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است