بارش نسبت به سال قبل ۳۷ درصد كاهش یافته است

بارش نسبت به سال قبل ۳۷ درصد كاهش یافته است

لوازم حیوان خانگی: رئیس مركز ملی خشكسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی اظهار داشت: از اول مهر تا آخر روز شنبه (۷ بهمن ماه) كل كشور تنها ۴۰ میلی متر بارش دریافت كرد و از آنجائیكه میانگین بارش بلندمدت كشور در این بازه زمانی ۱۰۱ است؛ تابحال ۶۰ درصد كاهش بارش نسبت به بلندمدت داشته ایم. بارش سال قبل كشور در همین بازه زمانی، ۶۳. ۵ میلی متر بود ازاین رو نسبت به سال قبل هم ۳۷ درصد كاهش بارش داریم.شاهرخ فاتح در گفت وگو با ایسنا ضمن رصد آخرین وضعیت بارشی كشور با اشاره به اینكه طی چهار ماه گذشته ۱۰ استان شرایط وخیمی را به لحاظ بارشی تجربه كردند، اظهار داشت: استان های سیستان و بلوچستان، قم، خراسان جنوبی و كرمان به ترتیب با ۹۲، ۸۹، ۸۸ و ۸۷ درصد كم بارشی مواجه گشتند همینطور یزد و اصفهان از كم بارشی ۸۳ و ۸۲ درصدی رنج می بردند.

وی اضافه كرد: استان های خراسان رضوی و مركزی تا ۷۹ درصد، تهران ۷۸ درصد و چهارمحال و بختیاری تا ۷۷ درصد دچار كم بارشی هستند.فاتح همینطور به شرایط بارشی استان تهران اشاره و اظهار نمود: از ابتدای مهر تابحال تهران ۲۲ میلی متر بارش دریافت كرده است و از آنجائیكه بارش بلندمدت تهران در این بازه زمانی ۱۰۳ میلی متر است؛ نسبت به بلند مدت حدود ۷۸ درصد كاهش بارش را تجربه نمود. همینطور بارش سال قبل تهران در این بازه زمانی ۹۶ میلی متر بوده، ازاین رو نسبت به سال قبل هم حدود ۷۷ درصد كاهش بارش داشت.

وی در مورد بارش چند روز اخیر تهران و سایر مناطق كشور و تاثیر این بارش ها بر جبران كم بارشی ماه های اخیر تصریح كرد: بارش بهمن ماه در حد نرمال پیش بینی شده بود و خوشبختانه طی روزهای گذشته شاهد بارش باران و برف در مناطق مختلف كشور همچون تهران هستیم اما به هیچ وجه با این میزان بارش، عقب ماندگی بارشی كشور جبران نمی گردد و تنها امیدواریم با بارش نرمال بهمن ماه، شرایط وخیم تر از این نشود.

رئیس مركز ملی خشكسالی در ادامه وضعیت دمای كشور را هم طی چهار ماه گذشته شرح داد و با اشاره به اینكه در چهار ماه گذشته همه استان ها نسبت به شرایط بلندمدت وضعیت گرم تری داشتند، اظهار داشت: در این باز زمانی، كل كشور ۱. ۱ درجه سلسیوس نسبت به میانگین بلندمدت گرم تر بود و در میان استان ها زنجان ۲. ۱ درجه سلسیوس، كردستان ۱. ۹ درجه سلسیوس، قزوین، البرز و همدان ۱. ۸ درجه سلسیوس نسبت به شرایط بلندمدت خود گرم تر بودند.فاتح در انتها با اشاره به دمای كشور در بازه یك ماهه گذشته اظهار نمود: در دی ماه همه استان ها شرایط گرمی داشتند و به صورت كلی كل كشور ۲. ۸ درجه سلسیوس نسبت به میانگین بلندمدت دی ماه دچار افزایش دما بود كه عدد بسیار بالایی است.1396/11/09
19:45:25
5.0 / 5
4634
تگهای خبر: بارش , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است