معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست:

پردیسان خانه همه فعالان و سمن های محیط زیست است

پردیسان خانه همه فعالان و سمن های محیط زیست است

لوازم حیوان خانگی: كاوه مدنی گفت: بدون شك، هیچ نهاد امنیتی یا دولتی تمایل ندارد و نمی خواهد فعالیت های محیط زیستی كه در مسیر امنیت و منافع ملی است، تعطیل شود.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست (پام)، كاوه مدنی معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست در اولین روز هشتمین نشست شورای هماهنگی شبكه ملی تشكل های محیط زیست و منابع طبیعی كشور كه در محل سازمان حفاظت محیط زیست برگزار گردید با اشاره به اینكه پردیسان خانه همه فعالان و سمن های محیط زیست است، اظهار داشت: باآنكه با عنایت به شرایط اخیر حوزه محیط زیست، دغدغه ها و نگرانی هایی برای فعالان این حوزه تولید شده، اما «آن را كه حساب پاك است، از محاسبه چه باك است». ما اطمینان داریم كه در جهت امنیت و منافع ملی گام بر می داریم و البته باید كاملا هوشیار باشیم تا از هر سوء استفاده ای جلوگیری نماییم.
مدنی تصریح كرد: بدون شك، هیچ نهاد امنیتی یا دولتی تمایل ندارد و نمی خواهد فعالیت های محیط زیستی كه در مسیر امنیت و منافع ملی است، تعطیل شود. زیرا دولت باور دارد به تنهایی نمی تواند مسایل و چالش های محیط زیست، آب و كشاورزی را بر طرف كند و نیازمند مشاركت مردم است.
معاون سازمان حفاظت محیط زیست ضمن تاكید بر لزوم نهادینه كردن اخلاق در جامعه و فعالیت های مدنی، خاطرنشان كرد: خیلی از مجموعه اتفاقات ناخوشایند در حوزه محیط زیست و منابع طبیعی، محصول بی اخلاقی است.
وی ادامه داد: متاسفانه این روزها، قضاوت بر مبنای برداشت های شخصی، توهم، دلخوری، گلایه و سوء برداشت، فضای رایج جامعه و روابط را تشكیل می دهد و برای شكستن این فضا باید گفتگو نماییم، زیرا بدون گفتگو و فهم یكدیگر نمی توانیم به محیط زیست كشور كمك نماییم.
مدنی با یادآوری این مورد كه سرمایه اجتماعی كشور به راحتی به دست نیامده و به راحتی هم نباید از دست برود، تصریح كرد: گرچه هوشیاری محیط زیستی در جامعه بوجود آمده است، اما تا زمانی كه این هوشیاری به عمل و اصلاح رفتارهای نادرست تبدیل نشود، برای محیط زیست و منابع طبیعی كشور مفید و موثر نخواهد بود.
معاون سازمان حفاظت محیط زیست اظهار نمود: رفتارهای احساساتی، پوپولیستی، وابستگی به دولت برای فعالان مدنی و سازمان های مردم نهاد خطرناك است و با تعریف درست سمن ها همخوانی ندارد. از این رو، صدمه شناسی و نقد عملكردها می تواند نقشی موثر در بلوغ فعالیت های مدنی و مردمی بخصوص در حوزه محیط زیست و منابع طبیعی داشته باشد.
وی با اشاره به اینكه شبكه ملی تشكل های محیط زیست و منابع طبیعی كشور بعنوان شبكه ای كه نمایندگی بخشی از فعالان محیط زیست و منابع طبیعی را بر عهده دارد، مورد احترام است، اظهار داشت: اما این احترام به شبكه، به معنای نادیده گرفتن سایر فعالان محیط زیست نیست. زیرا آرزو آرمان ما، همراهی و همكاری ۸۰ میلیون ایرانی برای حفظ محیط زیست و منابع طبیعی است و از این رو می خواهیم از همه فعالیت های موثر در این حوزه، حمایت نماییم.
مدنی با تشریح برنامه ۱۰۰ روزه معاونت آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست با تمركز بر مبحث پسماند (بی زباله) از ابتدای دی ماه امسال تا ۱۳ فروردین ماه ۱۳۹۷، اعلام نمود: در همین راستا و با مشاركت خوبی كه درون معاونت به وجود آمد، ۸۰۰ اقدام برای این مورد در سراسر كشور تعریف شد و شما هم می توانید در اجرای آن ها مشاركت داشته باشید.
معاون سازمان حفاظت محیط زیست تصریح كرد: تخصیص بودجه در بخش آموزش و پژوهش، منوط به تعریف برنامه شده است.
مدنی با اشاره به اینكه مسیر پیش رو ساده نیست و نیاز به تعامل و برنامه ریزی درست دارد، اظهار داشت: بدون شك در میدان عمل، ضعف داریم و بنابراین مشتاق یادگیری البته در فضای سالم هستیم.

1396/12/12
23:44:01
5.0 / 5
5093
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است