در سی و هفتمین گردهمایی علوم زمین مطرح شد؛

تاكید بر حفظ محیط زیست كشور با استفاده از فناوری های روز

تاكید بر حفظ محیط زیست كشور با استفاده از فناوری های روز

لوازم حیوان خانگی: رئیس فراكسیون معدن و صنایع معدنی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تجربه معدن كاری در كشور استرالیا، اظهار داشت: در كشور هم لازم است تا با استفاده از فناوری ها، به سمت حفظ محیط زیست كشور گام برداریم.



به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، دكتر داریوش اسماعیلی امروز در سی و هفتمین گردهمایی علوم زمین با تاكید بر اهمیت محیط زیست و توسعه پایدار، اضافه كرد: برای حفظ محیط زیست و تولید توسعه پایدار نیاز است میان دستگاه های مختلف، تعامل تولید شود تا بتوانیم توسعه كشور و حفظ محیط زیست را بعنوان اهداف كلان كشور دنبال نماییم.

وی افزود: برای رسیدن به این هدف لازم است فعالان محیط زیست تعاملات با یكدیگر را ارتقاء دهند تا بتوانیم مشكلات موجود در این حوزه را رفع نماییم.

اسماعیلی تصریح كرد: در كشورهای در حال توسعه مشاهده می گردد كه تعامل میان محیط زیست و توسعه پایدار بوجود آمده است.

رئیس فراكسیون معدن و صنایع معدنی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر اخیر خود به استرالیا و بازدید از معادن زغال سنگ این كشور تصریح كرد: متاسفانه زمانی كه در معادن زغال سنگ كشور قدم می زنیم، به دنیای پر از گرد و غبار وارد می شویم؛ ولی معدن زغال سنگ استرالیا به گونه ای فعال گشته است كه هیچ گونه مشكلات زیست محیطی در آن به چشم نمی خورد.

وی با تاكید بر اینكه این معدن در بین جنگل های كشور استرالیا واقع شده است، افزود: زغال سنگ استخراج شده در این معدن مورد مصرف كشور استرالیا نیست و صادر می شود؛ ولی به گونه ای در این معدن فعالیت می گردد كه در پیرامون آن جنگل كاری صورت گرفته، به گونه ای كه نمی توان جنگل موجود با جنگل بوجود آمده پیرامون این معدن را از یكدیگر تفكیك كرد.

اسماعیلی با اشاره به اینكه ما باید به این سمت حركت نماییم، اضافه كرد: هم اكنون سازمان محیط زیست برای حفظ زیست محیط كشور زحمات زیادی می كشد، اما انتظار داریم در جاهای ضروری حضور فعالانه ای داشته باشند.

این نماینده مجلس با اشاره به ماده قانونی در زمینه اختصاص 10 درصد منابع دولتی به امر پژوهش و تحقیق، افزود: در مجلس شورای اسلامی هم دبیرخانه ای برای تعامل دولت و مجلس در بخش معدن بوجود آمده است و نخستین گام ما تهیه نقشه راه صنعت معدن كشور بوده است.

وی با تاكید بر اینكه این نقشه راه در مرحله پیش نویس است، از ارگان های ذی ربط درخواست نمود تا پیشنهادات خویش را در این زمینه عرضه كنند.



1397/02/02
15:14:44
5.0 / 5
4827
تگهای خبر: جنگل , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است