آلوده ترین هوا در یزد

آلوده ترین هوا در یزد

به گزارش لوازم حیوان خانگی كارشناس ایستگاه های سنجش آلودگی هوای استان یزد با اشاره به ناسالم بودن وضعیت هوای یزد از نظر شاخص های كیفی در دو گذشته، اظهار داشت: این وضعیت با روندی كاهشی اما با نوسان تا آخر امروز هم پیش بینی می گردد.


«سید مصطفی میرزاده» در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به افزایش غلظت هوای استان اظهار نمود: شاخص كیفی هوای استان در حد فاصل 150 تا 200 و در وضعیت اخطار برای تمام گروه ها قرار دارد كه این وضعیت با روندی كاهشی اما با نوسان تا آخر امروز هم پیش بینی می گردد.
وی در مورد علل افزایش غلظت هوای استان در دو روز اخیر هم اظهار داشت: همزمان با ورود سامانه جوی ناپایدار از غرب و شمال غرب استان، افزایش غلظت هوا ناشی از گرد و غبار منجر به آلودگی هوای استان شده است.
این كارشناس اداره كل محیط زیست استان، یزد را آلوده ترین شهرهای استان نام برد و اضافه كرد: هم اكنون بیشترین آلودگی در شهرستان یزد وجود دارد و هوا برای گروه های حساس هم ناسالم می باشد و هرچند شهرستان های دیگر هم درگیر آلودگی هستند ولی در وضعیت بهتری نسبت به مركز استان قرار دارند.
وی در مورد كانون های آلاینده هوای استان اظهار داشت: كانون های تولیدكننده آلودگی و افزایش غلظت هوا در استان در فصول مختلف متفاوت می باشد ولی نخستین عامل آلوده كننده، اقلیم استان به علت پوشش ضعیف گیاهی آن است.
میرزاده اراضی كشاورزی خشك و از رونق افتاده را دومین عامل آلودگی هوای استان مطرح و افزود: این اراضی به دلیل خاك دست كاری شده، عامل مهمی در تولید گرد و غبار در استان هستند.
وی معادن و اراضی صنعتی را هم به نوبه خود منبع افزایش غلظت هوای استان دانست.
میرزاده در انتها هم خردادماه سال جاری را آلوده ترین ماه مشابه در دو سال قبل خواند و اظهار داشت: خرداد ماه امسال با 10 روز آلودگی نسبت به سال قبل با یك روز آلودگی و در سال 95 با هفت روز آلودگی، آلوده ترین خردادماه به علت گرد و غبار بوده است.


 

1397/03/22
14:49:17
2.5 / 5
5727
تگهای خبر: آلودگی , هوا , شاخص , گرد و غبار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است