نماینده بابلسر و فریدونكنار در مجلس مطرح كرد؛

مازندران با انتقال آب خزر گرفتار بحران میگردد

مازندران با انتقال آب خزر گرفتار بحران میگردد

لوازم حیوان خانگی: نماینده بابلسر و فریدونكنار در مجلس با اشاره به مخاطره آمیز بودن انتقال آب خزر به سمنان و نیاز بیشتر مازندران به آب نسبت به استان مقصد، اظهار داشت: انتقال آب از دریای عمان راهكاری عاقلانه تر از این طرح غیركارشناسانه است.


ولی اله نانواكناری در گفت ‎ وگو با ایسنا خطاب به رئیس جمهور اظهار نمود: انتظار داریم نظرات كارشناسان محیط زیست، وزارت نیرو و سایر متخصصینی كه پیشتر به بررسی و تحلیل این سوژه پرداخته اند را مورد توجه قرار گیرد.
نماینده بابلسر و فریدونكنار در مجلس، نیاز مردم مازندران به آب را بیشتر از سمنان دانست و اشاره كرد: با وجود بارش های نسبتا مناسب شاهدیم كه استان مازندران با مشكل تامین آب آشامیدنی و كشاورزی دست به گریبان است.
نانواكناری، انتقال آب دریای مازندران به سمنان را مخاطره آمیز توصیف كرد و آگهی داد: استان مازندران به دنبال این اتفاق، به لحاظ محیط زیست و اكوسیستم گرفتار بحران های غیرقابل جبران خواهد شد.
وی با اشاره به اینكه نباید تجربه دریاچه ارومیه باردیگر تكرار شود، اضافه كرد: انتظار می رود كه رئیس جمهور در این باره توضیحات قانع كننده و قابل قبولی را به مردم مازندران داده و نگرانی آنان را پاسخگو باشد.
نماینده شهرستان های بابلسر و فریدونكنار در مجلس در ادامه به اظهار نظر نمایندگان سه استان شمالی در مجلس، اشاره و اشاره كرد: نمایندگان طی تذكر كتبی و طرح سوالات از وزیر نیرو درخواست می كنند كه دلایل مطرح شدن چنین طرحی را توضیح دهد، مطلبی كه در پارسال در دستور كار قرار گرفت و مجلس آنرا رد كرد.
وی از نظرات منفی متخصصین، تشكل های حامی محیط زیست، NGO ها و مردم نسبت به طرح انتقال آب خزر سخن گفت و اشاره كرد: طرح مذكور حتی از لحاظ اقتصادی باز صرفه و سود نداشته و مردود است.
وی انتقال آب از دریای عمان را راهكاری عاقلانه تر دانست و پیشنهاد كرد: انتقال آب دریای عمان به استان های كویری كشور می تواند مشكل استان هایی مانند سیستان و بلوچستان، كرمان، اصفهان، یزد و سمنان را رفع كرده و خطرات زیست محیطی كمتری به همراه داشته و ثمربخش باشد.1397/09/17
20:22:17
5.0 / 5
4607
تگهای خبر: آب , بارش , زیست محیطی , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است