در گفتگو با مهر مطرح شد؛

افزایش یك هزار و ۱۰۰ عددی آمار وحوش در شمیرانات

افزایش یك هزار و ۱۰۰ عددی آمار وحوش در شمیرانات

لوازم حیوان خانگی: رییس اداره حفاظت از محیط زیست شمیرانات از افزایش یك هزار و ۱۰۰ عددی آمار وحوش در شمیرانات نسبت به سرشماری پارسال آگاهی داد و اظهار داشت: امسال حدود ۳ هزار عدد وحوش سرشماری شدند.شیخ زاده اقدم در حاشیه سرشماری زمستانه حیات وحش شهرستان شمیرانات در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: این سرشماری سالی ۲ بار انجام می شود، آمار وحوش بسته به فصل به صورت تصادعدی زیاد میگردد و از جانب دیگر بیماری ها و یا وجود گرگ در منطقه سبب كاهش و یا افزایش تعداد وحوش میگردد.
وی وجود سگ های بی صاحب و باز گرگ در شمیرانات را معضل اصلی حیات وحش این شهرستان دانست و اضافه كرد: این حیوانات از وحوش تغذیه می كنند.
رییس اداره حفاظت از محیط زیست شمیرانات افزود: در قسمت جنوبی «ورجین»، گرگ، میش، شغال، روباه، كفتار، پلنگ به تعداد كم، خرس و... وجود دارد، اما آن حیوانی كه در قسمت شمالی «ورجین» و در اطراف فشم اضافه می شود، كل بز است.
وی اظهار داشت: از پرندگان باز كبك تیهو و فاخته را داریم، كه داخل منطقه حفاظت شده بوده و شكار آنها ممنوع می باشد.
شیخ زاده اقدم اظهار داشت: امار وحوش نسبت به پارسال خوشبختانه افزایش داشته است، سال قبل حدود یك هزار و ۹۰۰ عدد بوده اما امسال حدود ۳ هزار تا است، كه یك مقدار كل و بز و یك مقدار قوچ و میش است، كه برای تامین علوفه این وحوش درخواست اعتبار داده ایم.
وی از طرح «نذر طبیعت» برای غذارسانی به وحوش آگاهی داد و اظهار داشت: ما وجه نقد برای نذر طبیعت قبول نمی نماییم، اما نوع غذا و یونجه را اعلام می نماییم، كه علاقمندان مبادرت به خرید یونجه و غذا و نمایش به وحوش می كنند.

1397/09/20
14:10:48
5.0 / 5
4694
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است