زندگی پلاستیكی ایرانیان بعلاوه تصاویر

زندگی پلاستیكی ایرانیان بعلاوه تصاویر

لوازم حیوان خانگی: عضو هیئت علمی دانشگاه مازندران اظهار داشت: تغییر الگوی مصرف و نگرش افراد به مصرف تولیدات سبز در امتداد حفظ محیط زیست، یكی از محورهای مهمی است كه باید به آن توجه گردد.


ابوالحسن حسینی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به اینكه انسان از آغاز پیدایش تاكنون همیشه در این فكر بوده كه بر طبیعت غلبه كند اما بروز بعضی از مشكلات مانند محدودیت منابع طبیعی و آلودگی محیط زیست در سال های اخیر منجر به تجدید تفكر انسان ها شده است، اظهار نمود: در دهه اخیر روند توجه به محیط زیست افزایش پیدا كرده و بعنوان پدیده مهم در جهان مطرح گردیده است.

وی اشاره كرد: با پیشرفت تكنولوژی میزان تولید و مصرف محصولات در سراسر جهان افزایش یافته و افزایش مصرف، نتایج مختلفی مانند گرم شدن ناگهانی زمین و تغییرات تدریجی آب و هوا را به دنبال داشته است. این تغییرات ناشی از افزایش تولید و مصرف بوده و تا زمانی كه این روند افزایشی وجود داشته باشد، آلودگی در كنار آن مشاهده میگردد اما اساسا آلودگی را می توان، كنترل و در اندازه قابل قبول نگه داشت.
حسینی با اشاره به اینكه لطمه به محیط زیست عواقب نامطلوبی را برای انسان هایی كه روی زمین زندگی می كنند، دارد، اظهار داشت: نقش تعیین كننده جنبش خرید سبز و توجه مصرف كنندگان به خرید این محصولات می تواند به محیط زیست لطمه كمتری برساند.
وی اشاره كرد: بر طبق آمار و ارقام در ایران، سالانه بیشتر از ۵۷۰ هزار تن زباله های پلاستیكی، تولید و در طبیعت رها میگردد و ۳۰۰ سال زمان می برد تا این زباله ها تجزیه شوند.

عضو هیئت علمی دانشگاه مازندران با اشاره به اینكه كشورهای در حال توسعه می توانند موجب تخریب محیط زیست در حوزه مصرف باشند، اضافه كرد: ایران بعنوان كشور در حال توسعه اقدام جدی در حوزه تولید و مصرف در امتداد حفظ محیط زیست انجام نداده و با وجود اینكه اقدامات زیادی از طرف سازمان های مردم نهاد، دولت ها و كسب و كارها صورت گرفته اما فقط میزان علاقه افراد را به محیط زندگی بیشتر كرده اما روندی افزایشی در خرید محصولات سبز و توجه به جنبش سبز برای حفظ محیط زیست دیده نشد.
حسینی اشاره كرد: توجه به خرید محصول سبز در حفظ محیط زیست اهمیت بالایی دارد، اشاره كرد: شركت های تولیدی، دولت و مصرف كننده سه راس یك مثلث بوده كه باید در حوزه خرید و محصول سبز پیشقدم باشند.
عضو هیئت علمی دانشگاه مازندران با اشاره به اینكه نقش دولت و شركت های تولیدی در تولید محصول و احداث یك جنبش سبز بیشتر است، اظهار داشت: تولید محصول سبز یكی از محورهای حفظ محیط زیست بوده اما كافی نیست، زمانی می توان مدعی برداشتن گامی در امتداد حفظ محیط زیست شد كه مصرف كنندگان محصولات سبز را خریداری و استفاده كنند.

وی با اشاره به اینكه در ایران نگرانی ها در مورد حفظ محیط زیست و مصرف محصول سبز وجود دارد، اشاره كرد: امروزه علاقه ای كه مصرف كننده به محصولات سبز نشان داده اند در حفظ محیط زیست مشاهده میگردد. استفاده از مصرف كالاهای تجدیدپذیر باید در الگوی مصرف قرار گیرد و باید شركت های تولیدی با همراه شدن با جنبش هایی كه در حفظ محیط زیست فعالیت می نمایند علاقه به سوژه داشته و به سمت تولید سبز بروند، مصرف كنندگان باز از خرید محصولات با ظروف تجدید ناپذیر اجتناب كنند و خرید محصولاتی مانند لامپ های كم مصرف و شوینده هایی كه حاوی مواد بازگشتی به طبیعت است، در برنامه خود قرار دهند.
1397/09/25
14:32:29
5.0 / 5
4464
تگهای خبر: آب , آلودگی , زندگی , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است