افزایش غلظت ذرات معلق در هوای تهران

افزایش غلظت ذرات معلق در هوای تهران

به گزارش لوازم حیوان خانگی مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران با اشاره به اینكه هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است، اظهار داشت: فردا (۱۸ دی) هم به علت افزایش غلظت آلاینده ها همچون ذرات معلق، هوای پایتخت برای گروه های حساس ناسالم خواهد بود.حسین شهبازی در گفت وگو با ایسنا افزود: بر مبنای نتایج پیش بینی كیفیت هوا، وضعیت كیفی هوای بیشتر مناطق شهر تهران طی امروز (۱۷ دی) در شرایط ناسالم برای گروه های حساس خواهد بود و طی برخی ساعات بخصوص بعدازظهر كاهش نسبی در غلظت برخی آلاینده ها مشاهده می گردد.

وی افزود: انتظار می رود تا بامداد فردا (۱۸ دی) وضعیت كیفی هوای بیشتر مناطق پایتخت در آستانه شرایط نامطلوب برای گروه های حساس قرار داشته باشد و در طول روز بر غلظت برخی آلاینده ها همچون ذرات معلق به صورت نسبی افزوده شود.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران در ادامه اظهار داشت: بر مبنای پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا، با افزایش تدریجی سرعت باد طی امروز (۱۷ دی) برای برخی ساعات وزش باد به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی و شمال غربی انتظار می رود. هر چند این شرایط پابرجا نخواهد بود و از شبانگاه از میزان ناپایداری جوی كم می شود.

به گفته شهبازی، فردا (۱۸ دی) به تدریج همراه با تغییر وضعیت جوی در بعدازظهر، برخی ساعات همراه با وزش باد موثر به بزرگی ۳ تا ۵ متر بر ثانیه خواهد بود. همینطور دما تا روز آینده روند كاهشی خواهد داشت و در بعضی ساعات به دمای صفر درجه سانتیگراد می رسد.

وی اضافه كرد: هم اكنون میانگین كیفیت هوای تهران ۱۲۱ و در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.

به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، در هوای ناسالم برای گروه های حساس كه به رنگ نارنجی نشانه گذاری می شود، مقدار (AQI) بین ۱۰۱ تا ۱۵۰ قرار می گیرد و در نتیجه آن گروه های حساس اثرپذیری بیشتری از آلودگی هوا خواهند داشت.
1397/10/17
13:59:07
5.0 / 5
4297
تگهای خبر: آلاینده , آلودگی , كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است