رییس سازمان حفاظت محیط زیست:

می توان مصرف آب بخش كشاورزی را كم كرد

می توان مصرف آب بخش كشاورزی را كم كرد

به گزارش لوازم حیوان خانگی رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: با بهره گیری از تكنولوژی، علوم پیشرفته و راهكارهای كارشناسی می توان مصرف آب بخش كشاورزی را كم كرد تا بتوان حقابه زیست محیطی را لحاظ كرد.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، عیسی كلانتری روز یكشنبه در شورای اداری چهارمحال و بختیاری اضافه كرد: همگان باید بپذیرند كه منابع آب كشور بسیار محدود است و باید برای مقابله با این بحران، آب كمتری مصرف نماییم.
وی افزود: در مقامی نیستیم كه به هر منطقه هرچقدر آب نیاز دارد تخصیص دهیم، بلكه وزارت نیرو كه متولی توزیع آب در كشور است با عنایت به محدودیت منابع و برپایه قانون توزیع عادلانه آب، تكلیف استانها را مشخص می كند.
كلانتری با اشاره به اینكه در شرایط كنونی همه استانهای كشور با مشكل كم آبی روبه رو هستند، اشاره كرد: لازم است با درك شرایط موجود از دامن زدن به اختلافات و منازعات این حوزه خودداری كرده و قانون را مرجع رسیدگی به این مساله قرار دهیم.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست همینطور با تاكید بر كم كردن سهمیه آب كشاورزی در سال های آینده اشاره كرد: هم اینك ۸۵ درصد منابع آب كشور در اختیار بخش كشاورزی قرار داده شده كه نمی توان چنین سهمی را در آینده برای این حوزه قائل شد.
كلانتری اضافه كرد: با بهره گیری از تكنولوژی، علوم پیشرفته و راهكارهای كارشناسی می توان مصرف آب بخش كشاورزی را كم كرد تا بتوان حقابه زیست محیطی را لحاظ كرد.
وی، خیلی از مشكلات زیست محیطی امروز كشور را ناشی از تصمیم گیری نادرست سالهای گذشته دانست و اظهار داشت: مشكل آلودگی هوا، خشكیدگی جنگلها و مشكلات زیست محیطی ناشی از كم آبی به مصرف بی رویه آب در سالهای گذشته و تصمیمات نادرست اقتصادی باز می گردد.
كلانتری اشاره كرد: خسارت های حاصل از تخریب محیط زیست در جنوب كشور بیشتر از تولیدات كشاورزی این بخش است.
معاون رئیس جمهوری، سرانه مصرف آب در كشور را یك هزار مترمكعب برای هر نفر اعلام نمود و اظهار داشت: طبق استانداردهای این جهانی این میزان مصرف یك بحران به حساب می آید.
كلانتری اشاره كرد: با مدیریت صحیح، صبر، خویشتنداری و بهره گیری از علم می توان از خیلی از این مشكلات گذر كرد.
وی با اشاره به خدمات و دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: در چهل سالگی انقلاب اسلامی در بخش های بسیاری دستاوردهای خوبی كسب كرده ایم كه قابل مقایسه با كشورهای دیگر نیست.
كلانتری اضافه كرد: برخی كاستی هایی هم وجود دارد و در عین حال هم نباید تقصیر را به گردن دیگران انداخت بلكه با اصلاح این مشكلات زمینه را برای توسعه پایدار در كشور فراهم نماییم.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در مسافرت یكروزه به چهارمحال و بختیاری با نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهركرد دیدار نمود، او همینطور جهت بررسی وضعیت مناطق حفاظت شده و تالاب ها از شهرستان بروجن دیدن می كند.

1397/11/07
02:17:36
5.0 / 5
4455
تگهای خبر: آب , آلودگی , تالاب , جنگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است