رئیس سازمان حفاظت محیط زیست:

جلب مشاركت های مردمی برای حفظ محیط زیست لازم است

جلب مشاركت های مردمی برای حفظ محیط زیست لازم است

لوازم حیوان خانگی: رئیس سازمان محیط زیست با اشاره به عملكرد ضعیف در زمینه جلب مشاركت های مردمی در حفظ محیط زیست، اظهار داشت: مردم باید برای حفظ محیط زیست وارد میدان شوند.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، عیسی كلانتری بامداد جمعه در حاشیه افتتاح دو طرح زیست محیطی و گردشگری در شهرستان آستارا، اظهاركرد: باید سیاست های خودرا در حوزه محیط زیست تغییر دهیم.
وی با اشاره به اینكه متاسفانه در تشویق مردم به مشاركت برای حفظ محیط زیست ضعیف عمل كرده ایم، اظهار داشت: متاسفانه برای محیط زیست یك ساختار دولتی جداگانه ای تشكیل داده و به آن دولتی نگریسته ایم و مردم را از مشاركت دور كرده و نتیجه آن نارضایتی هر دو طرف است.
كلانتری با اشاره به طرح های بهره برداری شده، اكو پارك لوندویل شهرستان مرزی آستارا را چهارمین اكوپارك كشور عنوان و بیان كرد: باید برای حفظ محیط زیست مردم را وارد میدان كرده و آشنایی مردم با محیط زیست و طبیعت سبب لذت بردن از آن می شود.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با تاكید بر اینكه هدف اصلی سازمان پیوند دادن مردم با محیط زیست است، افزود: اهتمام ما ایجاد وفاق و وصال بین مردم و سازمان محیط زیست كشور است.
وی تأكیدكرد: باید از توان بخش خصوصی در توسعه تالاب ها و پارك های ملی استفاده گردد.
كلانتری وضعیت متهمین و بازداشت های مربوط به محیط زیست را یادآورشد و اشاره كرد: دستگاه های ذیربط در حال محاكمه افراد متهم و پیگیر این مساله قضایی هستند و در این رابطه كاری از دست دولت و سازمان محیط زیست بر نمی آید و امیدواریم كه محاكمه آنها به صورت عادلانه باشد.
رئیس سازمان محیط زیست كشور با انتقاد از اینكه نباید با حصار كشی به پارك ها و زیستگاه های ملی مردم را از طبیعت محروم كرد، اظهار داشت: متاسفانه محیط زیست در میان پرسنل سازمان و چند شكارچی محصور شود.
گفتنی است با حضور عیسی كلانتری رئیس سازمان محیط زیست كشور ساختمان شماره ۵ مركز اكو پارك پناهگاه حیات وحش لوندویل آستارا با زیربنای ۳۲۰ متر مربع و با هزینه ۴ میلیاردو ۶۰۰ میلیون ریال و همین طور پاسگاه محیط بانی طبیعت گردی و تالاب استیل آستارا با زیربنای ۸۰ متر مربع و با هزینه ۱ میلیاردو ۶۰۰ میلیون ریال افتتاح و بهره برداری شد.

1397/11/26
22:05:48
5.0 / 5
4506
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است