دستور رئیس جمهوری به شهرداری تهران برای انتقال مركز دفن پسماند آراد كوه

دستور رئیس جمهوری به شهرداری تهران برای انتقال مركز دفن پسماند آراد كوه

به گزارش لوازم حیوان خانگی مدیر كل محیط زیست استان تهران با اشاره به اینكه رئیس جمهوری به شهرداری تهران دستور انتقال مركز دفن پسماند آراد كوه را داده است، اظهار داشت: محیط زیست استان تهران آماده همكاری با شهرداری تهران در این زمینه است.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، كیومرث كلانتری امروز در حاشیه بازدید از كانون های آلاینده جنوب تهران كه سبب ایجاد بوی نامطبوع در راه فرودگاه حضرت امام می شوند اظهار نمود: از دو سال قبل رفع آلایندگی كانون های آلاینده این مسیر در دستور كار سازمان حفاظت محیط زیست قرار گرفته و قرار شده است با همكاری استانداری و فرمانداری تهران و شهرداری تهران این مورد رفع گردد.

مدیر كل محیط زیست استان تهران با اشاره به اینكه حدود ۲۸ كانون آلاینده در شهرستان های مختلف استان تهران همچون رباط كریم و اسلامشهر شناسایی شدند، خاطرنشان كرد: هم اكنون ۲۵ كانون آلاینده به صورت كامل رفع آلایندگی كردند وتنها حدود سه مورد از آنها هنوز مشكلات زیست محیطی دارند. این سه كانون عبارت از مركز دفع پسماند آراد كوه، فاضلاب شهری اسلامشهر و واوان و مجتمع دام پروری دام گستر.

وی در ادامه اظهار داشت: برپایه تصمیم كارگروه آلودگی هوای استان تهران، فرمانداری و بخشداری های شهرستان های استان تهران موظف شده اند كه كارگروهی بر نظارت بر پسماند سوزی ها تشكیل دهند.

كلانتری با تاكید بر اینكه پسماند سوزی ها باید در تهران مدیریت شود، اظهار نمود: متأسفانه روند راه اندازی تصفیه خانه فاضلاب شهری در جنوب غرب تهران كند است و تنها نیم مودول از سه مودول تصفیه خانه فعال است.

وی با اشاره به اینكه وزارت نیرو تكمیل تصفیه خانه غرب و جنوب غرب تهران را در اولویت خود قرار داده است، تصریح كرد: این مورد یكی از كانون های اصلی ایجاد بوی نامطبوع در راه فرودگاه امام (ره) است و متاسفانه به علت اینكه منبع پذیرنده ای برای این پسآب ها وجود ندارد در زیر بزرگراه جمع می شوند.

مدیركل محیط زیست استان تهران در ادامه درباره مركز دفن آراد كوه اظهار نمود: روزانه ۹ هزار تن پسماند از شهر تهران در مركز دفن آراد كوه تخلیه می شود. سایت آراد كوه با وضعیت فعلی مورد تایید محیط زیست نیست.

وی با اشاره به اینكه محیط زیست آماده همكاری با شهرداری تهران برای مكان یابی و مدیریت اصولی پسماندها تصریح كرد: پسماندها باید از مبدا تفكیك شوند. هم اكنون كود كمپوست این پسماندها هم قابلیت استفاده در اراضی كشاورزی را ندارد.
1397/12/21
00:06:15
5.0 / 5
4510
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است