هجوم ملخ ها به جنوب كشور ارتباطی با سیل ندارد

هجوم ملخ ها به جنوب كشور ارتباطی با سیل ندارد

به گزارش لوازم حیوان خانگی همزمان با بارندگی های شدید و جاری شدن سیل در استان های جنوبی كشور، ملخ های صحرایی به برخی استان ها همچون خوزستان، بوشهر، فارس و كرمان حمله كرده اند. هر چند برخی شایعات در خصوص ارتباط ورود ملخ های صحرایی به كشور بعد از بارش های اخیر وجود دارد اما معاون دفتر حفاظت و حمایت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری می گوید: ملخ های صحرایی هر ساله در بازه زمانی مشخصی به برخی نقاط كشور حمله می كنند و هیچ ارتباطی به سیل ندارند.امیرمسعود جلالی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه ملخ های صحرایی ملخ های مهاجری هستند كه هر سال در بازه زمانی مشخصی از سمت كشور عربستان به برخی استان های ما حمله می كنند، اظهار نمود: هر چند امكان دارد كه رطوبت خاك شرایط را برای تكثیر این ملخ ها فراهم آورد اما ورود آنها به كشور هیچ ارتباطی با بارندگی و سیل های اخیر ندارد.

وی با اشاره به اینكه سازمان حفظ نباتات متولی مبارزه با این ملخ ها است، اظهار داشت: روش مبارزه با این ملخ ها سم پاشی است و حتی برخی توافقات بین المللی و منطقه ای هم بین كشورهایی كه درگیر هجوم ملخ های صحرایی هستند، وجود دارد.

جلالی با اشاره به اینكه سازمان حفظ نباتات كشور برنامه های مدونی در اراضی زراعی برای مبارزه با این آفت با مشاركت كشاورزان دارد، خاطرنشان كرد: عمده خسارت این ملخ ها به مزارع و زمین های كشاورزی است.
1398/01/29
14:40:11
5.0 / 5
4392
تگهای خبر: آب , بارش , بارندگی , جنگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است