رئیس محیط زیست شهر تهران:

اجرای طرح های محیط زیستی، استفاده بهینه منابع را به همراه دارد

اجرای طرح های محیط زیستی، استفاده بهینه منابع را به همراه دارد

به گزارش لوازم حیوان خانگی زندی اظهار داشت: با آغاز به كار طرح های تصفیه پساب و بازچرخانی آب خصوصاً در شرایط كم آبی، صرفه اقتصادی و كمك شایانی به حفظ محیط زیست خواهد داشت.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، قبل از ظهر امروز و همزمان با گرامیداشت هفته زمین پاك با شعار «حفاظت از گونه های زیستی، نه به زباله و پلاستیك» طی مراسمی، سیستم تصفیه پساب یك واحد صنعتی و تولیدی در شهر تهران راه اندازی شد.
مسعود زندی در حاشیه این مراسم با اشاره به اینكه روز زمین پاك به لحاظ اهمیت، یك روزجهانی است و خاص كشور ما نیست و هر ساله به این مناسبت در سراسر دنیا برنامه های نمادینی انجام می شود، تصریح كرد: این روز نمادین تلنگری برای همه بوده و مبین این مورد است كه همه ما پیرامون زمین و حفاظت از محیط زیست مسئولیت داریم.
وی نقش واحدهای صنعتی را در این عرصه خاص و مهم دانست و اضافه كرد: اینگونه واحدها در فرآیند تولید و صنعت خود دارای پساب و پسماند هستند و لزوم دارد كه به لحاظ قانونی و مسئولیت های اجتماعی به حفظ محیط زیست و عاری شدن از هرگونه آلودگی توجه مضاعفی كنند.
معاون مدیركل و رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران تصریح كرد: كشور ما در یكی دو دهه گذشته با چالش های محیط زیستی زیادی مواجه بوده كه بیشتر این موضوعات به حوزه جنگل ها، آب، تولید زباله و مدیریت پسماندها، فاضلاب و تخریب محیط زیست مربوط بوده است.
زندی اقدام واحدهای صنعتی در تمكین قانون و توجه به سلامت مردم از راه اجرای پروژه های زیست محیطی و ارتقا موضوعات محیط زیستی واحد تحت مدیریت را خصوصاً در شرایط اقتصادی كنونی قابل تقدیر دانست و اظهار داشت: این مورد نه تنها مبین و پاسخگوی مسئولیت اجتماعی اینگونه واحدها است بلكه مدیران این واحدها با توجه كردن بیشتر به مقوله محیط زیست و فرایندهای زیست محیطی در واحدهای خود می توانند استفاده بهینه و با صرفه تری نسبت به منابع داشته باشند.
وی افزود: از این منظر و با آغاز به كار طرح های تصفیه پساب و بازچرخانی آب خصوصاً در شرایط كم آبی، گذشته از شرایط استثنایی كه امسال بر كشور حاكم شد و مبین تغییر اقلیم و استفاده بیش از اندازه از انرژی و منابع بود، صرفه اقتصادی و كمك شایانی به حفظ محیط زیست خواهد داشت.
زندی در انتها تصریح كرد: همه ما باید نسبت به لزوم حفظ محیط زیست و مسئولیتی كه در قبال آن داریم دقت كنیم و باید درس بگیریم كه صرفاً نباید به جنبه های تولید و درآمد پرداخت بلكه باید به مسئولیت های اجتماعی دقت نظر بیشتری داشته باشیم.

1398/02/04
14:24:33
5.0 / 5
4265
تگهای خبر: آب , آلودگی , اقلیم , جنگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است