مهندسی رودخانه ها نیازمند سالانه ۱۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار

مهندسی رودخانه ها نیازمند سالانه ۱۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار

به گزارش لوازم حیوان خانگی مدیرعامل شركت مدیریت منابع آب ایران اظهار داشت: برای سه سال مهندسی رودخانه های كشور ۳۷۰۰ میلیارد تومان اعلام نیاز كرده ایم و استان های خوزستان، لرستان و گلستان در اولویت اعتبارات قرار دارند.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، محمد حاج رسولی ها در حاشیه سفر به استان گلستان و بازدید از مناطق سیل زده با بیان این كه پس از وقوع سیل، كمیسیون های آب و كشاورزی و عمران به علت رسالت نظارتی خود، در همه مناطق سیل زده همچون گلستان حضور پیدا كردند، اضافه كرد: تمام حوضه های آبریز استان گلستان در سیلاب نادر استان، به صورت همزمان بارش مداوم، شدید و طغیانی شدن رودخانه ها را تجربه كردند، بگونه ای كه مخازن سدهای استان هم جوابگوی چنین سیلابی نبود.
وی اظهار نمود: سیلاب استان گلستان در برآوردهای اولیه یك سیلاب با دوره بازگشت ۲۰۰ ساله است، یعنی در هر سال، نیم درصد احتمال وقوع آن وجود دارد و همین موضوع، نشان دهنده نادر بودن این سیلاب است.
مدیرعامل شركت مدیریت منابع ایران اضافه كرد: در بحث مدیریت سیلاب چه پیش از وقوع و چه پس از آن، همكاران شركت آب منطقه ای و بقیه دستگاه ها و نهادها تمام تلاش خویش را كرده اند.
بنا بر اعلام وزارت نیرو، حاج رسولی ها با بیان این كه سدهای حوضه استان گلستان، نیازمند توجه بیشتر است، اظهار داشت: سدهای نیمه تمام استان همچون نرماب، آقدكش و چایلی دارای ردیف اعتباری هستند كه باید اعتبارات آنها را تقویت نماییم. همینطور سد آقدكش هم كه به علت كمبود اعتبارات متوقف شده بود باید فعال شود.
مدیرعامل شركت مدیریت منابع آب ایران در ادامه با بیان این كه اعتبار مصوب ما در زمینه مهندسی رودخانه ها، عدد ثابتی است، اظهار داشت: در صورت تخصیص اعتبارات حوادث در بخش مهندسی رودخانه می توان از آن در مقوله پیشگیری بهره برد.
حاج رسولی ها در انتها بیان كرد: طرح جامع سیل گرگانرود و علاج بخشی سد وشمگیر دارای ردیف اعتباری است كه در صورت امكان باید با اعتبارات سیل (حوادث) امسال و در غیر این صورت با اعتبارات سال بعد تقویت شود.1398/02/16
15:14:55
5.0 / 5
4640
تگهای خبر: آب , بارش , دستگاه , گونه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است