سوء مدیریت پسماندها عامل مرگ سالانه یك میلیون نفر در جهان

سوء مدیریت پسماندها عامل مرگ سالانه یك میلیون نفر در جهان

لوازم حیوان خانگی: نتایج یك گزارش نشان داده است كه سوء مدیریت پسماندها به مرگ سالانه یك میلیون نفر در جهان منجر می شود.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، سوء مدیریت پسماندها سبب می شود سالانه صدها هزار نفر در كشورهای در حال توسعه بر اثر بیماری های قابل پیشگیری جان خودرا از دست بدهند و زباله های پلاستیكی بُعد جدید و خطرناكی را به این معضل افزوده است.
در كشورهای فقیر اغلب پسماندهای شهری جمع آوری نمی گردد و انباشت آن عاملی برای شیوع بیماری هاست. موسسه خیریه Tearfund در انگلیس در گزارشی اعلام نمود ۴۰۰ هزار تا یك میلیون نفر در نتیجه سوء مدیریت زباله جان خودرا از دست می دهند.
درحالیكه سوء مدیریت پسماندها از دهه های گذشته مشكل سازبوده، رشد آلودگی ها و زباله های پلاستیكی كه در محیط زیست تجزیه نمی گردد وضع موجود را وخیم تر كرده است. زباله های پلاستیكی مجرای آب را مسدود كرده و سبب جاری شدن سیلاب می شود كه در نتیجه آن شاهد شیوع بیماری های ناشی از آب آلوده خواهیم بود.
به گزارش روزنامه گاردین، در گزارش این موسسه آمده است: هر ثانیه یك دستگاه اتوبوس دو طبقه مملوء از زباله های پلاستیكی در كشورهای در حال توسعه سوزانده شده یا معدوم می شوند. بعضی از پسماندها سپس معدوم شدن، مواد شیمیایی مضری را در محیط زیست منتشر می كنند و به میكروپلاستیك ها تجزیه می شوند كه تاثیرات آنها در كشورهای فقیر به درستی مورد مطالعه قرار نگرفته است.1398/02/25
13:03:03
5.0 / 5
4609
تگهای خبر: آب , آلودگی , دستگاه , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است