اعلام وضعیت اضطراری آلودگی هوا در مكزیك

اعلام وضعیت اضطراری آلودگی هوا در مكزیك

لوازم حیوان خانگی: با افزایش دود ناشی از آتش سوزی های طبیعی در نزدیكی مكزیكوسیتی، یكی از پرجمعیت ترین اَبَرشهرهای (مگالاپلیس) جهان كه سطوح آلودگی را به مرز خطرناك برای انسان رسانده است، مقامات مكزیكی روز گذشته (سه شنبه) وضعیت زیست محیطی را اضطراری اعلام نمودند.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، مقامات زیست محیطی مكزیك به ساكنان مكزیكوسیتی سفارش كرده اند تا از فعالیت های خارج از خانه و ورزش كردن خودداری كرده و در خانه هایشان با درها و پنجره های بسته بمانند. هم چنین خصوصاً به گروه های حساس همچون نوزادان و كودكان، سالمندان و بیماران سفارش شده تا مطلقا از خانه خارج نشوند.
فرماندار محلی این شهر هم چنین از محدودیت عبور و مرور وسایل نقلیه در بیشتر ساعات امروز (چهارشنبه) در شهر آگاهی داد.
پایتخت مكزیك، مكزیكوسیتی ۹ میلیون نفر جمعیت داشته و مكزیكوی سیتی بزرگ كه به ناحیه ای وسیع تر از خود شهر مكزیكوسیتی اطلاق می شود، بیشتر از ۲۱ میلیون نفر جمعیت دارد.
كمیسیون زیست محیطی این اَبَرشهر هفته گذشته بعد از اینكه میدان دید شهر به سبب خاكستر و دوده هایی كه شهر را فرار گرفته اند به شدت كم شد، تحت فشار قرار گرفت. آب و هوای خشك در وقوع آتش سوزی های اطراف شهر نقش داشته است.
آلودگی هوای مكزیكوسیتی به حدی شدت یافته كه میزان ذرات ریز موسوم به PM۲.۵ به ۱۵۸ میكروگرم به ازای هر متر مكعب هوا رسیده و این در حالیست كه میزان ذرات PM۲.۵ سفارش ای سازمان جهانی بهداشت طبق دستورالعمل استاندارد كیفیت هوا زیر ۲۵ میكروگرم به ازای هر متر مكعب هوا است.
آلودگی هوای مكزیكوسیتی كه قبل تر به طرز رسوایی آوری مهلك برشمرده می شد، از اواخر دهه ۹۰ میلادی بهبود یافت اما در سال های اخیر نشانه های جدیدی از نامناسب شدن باردیگر كیفیت هوا در این منطقه دیده می شود.
بنا بر گزارش رویترز، مقامات زیست محیطی مكزیك هم چنین از ساكنان و شركت های تجاری خواسته اند تا در حین این كه مقامات با آتش سوزی های گوناگون رخ داده در مكزیكوسیتی و نواحی اطراف آن مقابله می كنند، نقش خودرا در كمك به كاهش انتشار گازهای گلخانه ای، مانند كاهش استفاده از خودرو ها ایفا كنند.
منبع:

1398/02/26
16:01:01
5.0 / 5
4533
تگهای خبر: آب , آلودگی , زیست محیطی , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است