اخطار باردیگر نسبت به نتایج افزایش جهانی سطح آب دریاها

اخطار باردیگر نسبت به نتایج افزایش جهانی سطح آب دریاها

به گزارش لوازم حیوان خانگی محققان اخطار دادند: افزایش جهانی سطح آب دریاها می تواند نتایج جدی به همراه داشته باشد.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، محققان اعتقاد دارند كه سطح آب دریاها در جهان به علت تسریع در آب شدن پهنه های یخ در دو منطقه گرینلند و قطب جنوب بیشتر از آنچه پیشبینی شده می تواند افزایش داشته باشد.
قبل از این پیشبینی ها حاكی از آن بود كه تا سال ۲۱۰۰ حداكثر میزان افزایش آب سطح دریاها یك متر است اما در این مطالعه جدید كه بر مبنای نظرات كارشناسی شده عنوان شد، آمده است افزایش سطح آب دریاها دو برابر بیشتر از رقمی است كه پیشبینی شده است.
محققان اظهار داشتند: با افزایش سطح آب دریاها صدها میلیون نفر مجبور به ترك محل زندگی خود می شوند.
مبحث افزایش سطح آب دریاها یكی از بحث انگیزترین موضوعات مطرح شده در مجمع بین المللی تغییرات آب وهوایی (IPCC) بوده كه پنجمین گزارش ارزیابی آن در سال ۲۰۱۳ منتشر گردید. در این گزارش آمده است كه تداوم گرمای جهانی بدون كاهش انتشار گازهای آلاینده می تواند به افزایش ۵۲ تا ۹۸ سانتی متری سطح آب دریاها تا سال ۲۱۰۰ منجر شود.
به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از شبكه خبری بی بی سی، خیلی از كارشناسان معتقدند برآورد مطرح شده بسیار محافظه كارانه بوده است و در بررسی های جدید خود تاكید كرده اند درصورتیكه روند فعلی انتشار گازهای آلاینده ادامه داشته باشد تا سال ۲۱۰۰ میزان افزایش آب سطح دریاها بین ۶۲ تا ۲۳۸ سانتی متر خواهد بود.1398/02/31
15:53:06
5.0 / 5
4310
تگهای خبر: آب , آلاینده , ارزیابی , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است