گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر:

خوزستان در تب ۵۰ درجه ای می سوزد، روزهای گرم در راه هستند

خوزستان در تب ۵۰ درجه ای می سوزد، روزهای گرم در راه هستند

به گزارش لوازم حیوان خانگی پیشبینی هواشناسی نشان داده است علاوه بر این هفته كه به علت افزایش دما و عبور از مرز ۵۰ درجه، تمامی ادارات و بانكهای خوزستان تعطیل شدند، آغاز هفته آینده هم با گرمای شدید همراه می باشد.خبرگزاری مهر -گروه استان ها: خوزستان در سال جدید آغازی طوفانی داشت و بارندگی های روزهای نخست سال علیرغم سیل آسا بودن، نوید هوایی بهاری را می دادند.
تابستان در بهار
این روزها اما هنوز به پایان بهار نرسیده، شاهد آغاز تابستان در خوزستان هستیم. هواشناسی استان یكشنبه ۱۹ خرداد طی اطلاعیه ای اعلام نمود بررسی نقشه های پیش یابی نشان دهنده استقرار توده هوای گرم و رخداد دمای ۴۹ و ۵۰ درجه سیلسیوس تا اواخر هفته جاری در خوزستان است.
با ارسال این اطلاعیه، با تصمیم استاندار خوزستان و با عنایت به پیشبینی هواشناسی در خصوص افزایش دمای استان در ایام سه شنبه و چهارشنبه و وقوع دمای هوای بالای ۵۰ درجه در این روزها و برای صرفه جویی در مصرف برق و رفاه حال شهروندان زمان آخر فعالیت ادارات در روز سه شنبه ۲۱ خردادماه ساعت ۱۲ ظهر اعلام گردید و تمامی ادارات و بانك ها امروز چهارشنبه تعطیل شدند.
بار شبكه برق در اهواز افزایش یافت
روز دوشنبه هم مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق اهواز اعلام نمود: صدور اطلاعیه های مختلف در رسانه های جمعی در بعضی از مناطق شهرستان اهواز شاهد افزایش بار شبكه برق ناشی از مصرف بودیم.

حسن كریمی اضافه كرد: این افزایش بار شبكه سبب شد امروز در ساعت ۴۵: ۱۳ دقیقه نمودار شاخص دیسپاچینگ بالغ بر ۱۶۴ مگاوات افزایش مصرف نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان دهد.
به گفته مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق اهواز روز دوشنبه از ساعت ۱۲ لغایت ۱۸ اتفاقات گوناگونی روی شبكه برق فوق توزیع و توزیع شامل خارج شدن ایستگاه از مدار برق، فیوز سوزی، سیم بریدگی و حتی گداختگی كابل سرویس و تجهیزات تابلوی برق مشتركین خانگی به سبب عدم رعایت الگوی مصرف در بخش های از اهواز صورت گرفت.
دمای هوا خوزستان افزایش می یابد
مدیركل هواشناسی خوزستان هم در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینكه بررسی نقشه های پیش یابی نشان دهنده روند افزایش دما از روز شنبه تا اواسط هفته آینده است، اظهار نمود: وقوع دماهای ۴۹ درجه و بالاتر بخصوص در ایام یكشنبه و دوشنبه هفته آینده در بعضی مناطق جنوبی، جنوب شرقی، غربی و مركزی استان پیشبینی می شود.
محمد سبزه زاری اضافه كرد: اوایل هفته آینده لغایت اواسط هفته آینده دماهای بالا و نزدیك ۵۰ یا ۵۰ درجه سانتیگراد در بعضی مناطق استان همچون اهواز، آبادان، امیدیه و شوش پیشبینی می شود.
زمین پست و هوا گرم!
شرایط آب و هوایی این روزها در استان خوزستان بگونه ای است كه مردم روزها درگیر آفتاب سوزان و دمای بیشتر از ۵۰ درجه هستند و شب ها را با هوایی كه گرمای آن دست كمی از روز ندارد، سر می كنند.

پدر علم كویرشناسی ایران در گفتگو با خبرنگار مهر، علت افزایش دمای در خوزستان و عبور آن از مرز ۵۰ درجه را شرایط جغرافیایی استان عنوان كرده و می گوید: پست بودن زمین در خوزستان یكی از علت های اصلی شرایط آب و هوایی در این استان است.
پرویز كردوانی می افزاید: قبل از این عنوان می شد در خوزستان به سبب كاهش بارندگی، شاهد افزایش دمای هوا هستیم اما همانگونه كه ملاحضه شد، بارندگی در پاییز و زمستان سال قبل مناسب بود و حتی شروع سال ۹۸ در این استان هم با بارندگی های سیل آسا همراه شد. این بدان مفهوم است كه گرم شدن هوا ارتباطی با كاهش بارندگی ندارد بلكه كاهش بارندگی به سبب گرم شدن هوا است.
وی با اشاره به بی نظم شدن شرایط آب و هوایی كره زمین می گوید: در خوزستان صنایع زیادی مشغول فعالیت هستند كه همین امر هم در گرم شدن هوا تأثیر مستیقم دارد.
خوزستانی ها مردمی با روحیه سوختن و ساختن!
این روزها سفارش های پزشكی و غیر پزشكی با عنایت به افزایش بیش از اندازه دما در خوزستان، فضای مجازی را پر كرده است. استفاده از كلاه و عینك آفتابی، قرار نگرفتن در معرض نور مستقیم خورشید در ساعات گرم روز، صرفه جویی در مصرف آب وبرق بخصوص در ساعات اوج مصرف، اجتناب از ترددهای غیر ضروری در حوالی ظهر تا اوایل غروب به منظور پیشگیری از گرمازدگی و آبیاری مزارع در اوایل بامداد یا اوایل شب بعضی از این سفارش ها است اما قطع برق در این شرایط آب و هوایی گرم سبب رنجش مردم شده است.

روز گذشته شركت توزیع نیروی برق اهواز طی اطلاعیه ای خبر از خاموشی در ۱۰ منطقه شهری این شهرستان به سبب بروز اشكال فنی در تجهیزات انتقال نیرو، در اثر افزایش دمای هوا و پر باری تجهیزات نیرو رسان ناشی از عدم رعایت الگوی مصرف برق در روز چهارشنبه اطلاع داد و برق این ۱۰ منطقه شهری امروز از ساعت ۶ لغایت ۱۰ بامداد قطع شد.
وعده های روی زمین گرم مانده!
سال گذشته بود كه عباس پاپی زاده، نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی و رئیس وقت مجمع نمایندگان خوزستان در نشست اعضای این مجمع با وزیر نیرو در استانداری خوزستان اظهار داشت: در فصل تابستان با عنایت به وجود ریزگردها و بالابودن مصرف برق دستگاه تهویه هوا و كولرها مردم خوزستان برای تأمین دمای مشابه یك استان سردسیر باید ۵ برابر انرژی مصرف كنند كه باعث بالاتر بودن پیك مصرف می شود كه مطالبه مردم خوزستان كاهش بهای برقشان است.
مطالبه ای كه قرار بود با پیگیری مجمع نمایندگان مردم خوزستان در مجلس شورای به نتیجه برسد اما ظاهراً با سرد شدن هوا، داغ بودن اعداد نجومی قبض های برق خوزستانی ها به فراموشی سپرده می شود.
به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، روحیه مردم خوزستان با گرم شدن هوا عجین شده است؛ شكایتی از گرم شدن هوا ندارند اما برایشان دشوار می باشد در جهت رعایت الگوی مصرف، قطع گاه و بی گاه و با اطلاع و بی خبر قبل برق را هم به دمای بالای ۵۰ درجه سنجاق كنند.

1398/03/24
13:32:35
5.0 / 5
4672
تگهای خبر: آب , بارندگی , دستگاه , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است