معاون وزیر كشاورزی خبر داد

محدودیت سه ساله برای كشت برنج در استان های غیرشمالی

محدودیت سه ساله برای كشت برنج در استان های غیرشمالی

به گزارش لوازم حیوان خانگی معاون آب و خاك وزیر جهاد كشاورزی اعلام نمود: طرح ممنوعیت كشت برنج در استان های غیر شمالی در هیأت دولت مصوب و به استان ها ابلاغ گردیده است و در همین زمینه تا سه سال به استان های غیرشمالی كه برنج كشت كنند، مزایایی نمی دهیم.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، علی مراد اكبری امروز در همایش كارگروه ملی سازگاری با كم آبی در وزارت نیرو درباره این كه چرا علیرغم این كه آمارهای هواشناسی بارش های امسال را در طول ۵۰ سال گذشته بی سابقه می داند، مجوز كشت در استان های غیر شمالی داده نمی شود؟، اظهار نمود: ایران كشوری خشك و بالا و پایین بودن میزان بارش ها جزو رفتارهای مناطق خشك است، ضمن این كه در راه تغییر اقلیم قرار داریم و برنامه های كشت كه تدوین می شود باید با عنایت به افق های طولانی مدت باشد. در كارگروه مذكور تصمیم گرفتیم تا كشت برنج جز در دو استان شمالی گیلان و مازندران ممنوع شود.
بنا بر اعلام وزارت جهاد كشاورزی، وی ادامه داد: به هر حال ایران كشور خشك است و در راه تغییر اقلیم قرار دارد و ما باید برنامه های كشت ما با در نظر گرفتن افق های طولانی مدت باشد. این كارگروه هم چنین تصویب كرده كه در استان های هرمزگان و بوشهر تحویل حجمی آب اجرایی شود كه این طرح مقرر است هفته آینده مصوب و ابلاغ شود.
معاون وزیر جهاد كشاورزی درباره وضعیت بلاتكلیف طرح الگوی كشت محصولات كشاورزی اظهار داشت: این طرح در حال تدوین بوده و در كمیته ای تخصصی در حال بررسی است. بخش های مختلف این طرح آماده است و پیشبینی می شود كه تا آخر امسال یا اوایل سال آینده به مرحله اجرا برسد. البته مشكلاتی در زمینه الگوی كشت وجود دارد و یكی از آنها این است كه كشاورزان كشت خویش را بر مبنای میزان درآمدی كه آن كشت دارد، تعیین كنند.1398/04/05
13:00:04
5.0 / 5
4904
تگهای خبر: آب , اقلیم , بارش , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است