افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده ها در ایام پایانی هفته

افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده ها در ایام پایانی هفته

به گزارش لوازم حیوان خانگی مدیر واحد مدل سازی و پیشبینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران از افزایش موقتی غلظت آلاینده های ذرات معلق و ازن در ایام پایانی هفته اطلاع داد.حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه پیشبینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا نشاندهنده كاهش میزان ناپایداری جوی طی بامداد امروز (۲ مرداد) است، اظهار نمود: ازاین رو همراه با ازدیاد تردد خودرو ها در سطح شهر شرایط برای افزایش موقتی غلظت آلاینده ها فراهم می شود.

وی افزود: به تدریج با تغییر شرایط جوی در طول روز برای برخی ساعات افزایش میزان ابرناكی و وزش باد انتظار می رود كه احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد.

شهبازی با اشاره به اینكه طی برخی ساعات امروز (۲ مرداد) شرایط برای تولید آلاینده ازن فراهم می شود، اظهاركرد: این آلاینده بین ساعات ۱۴ تا ۱۸ به بیشترین مقدار خود می رسد.

به گفته مدیر واحد مدل سازی و پیشبینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران بر مبنای نتایج پیشبینی كیفیت هوا همراه با احتمال افزایش نسبی غلظت آلاینده ها همچون ذرات معلق و آلاینده ازن طی برخی ساعات امروز وضعیت كیفیت هوای برخی مناطق شهر تهران به صورت موقت در شرایط نامطلوب بخصوص برای گروه های حساس قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینكه به تدریج با كاهش میزان ناپایداری جوی در ساعات پایانی امروز و تداوم آن تا فردا (۳ مرداد) افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها طی بامداد پنجشنبه دور از انتظار نیست، اظهار نمود: با افزایش میزان ناپایداری جوی در طول روز، برخی ساعات همراه با افزایش ابر و وزش باد است كه احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد.

شهبازی اضافه كرد: ازاین رو در بعضی ساعات فردا (3 مرداد) افزایش نسبی در غلظت آلاینده هایی همچون ذرات معلق و ازن مشاهده می شود و وضعیت كیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت به صورت موقت در محدوده مرزی بین شرایط سالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار می گیرد همینطور دمای هوا در پایتخت تا روز آینده روند افزایشی دارد.

مدیر واحد مدل سازی و پیشبینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران در انتها با اشاره به اینكه كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ بامداد امروز با میانگین ۷۱ در شرایط سالم قرار داشت، اظهار نمود: كیفیت هوای الان هم با میانگین ۷۲ همچنان در شرایط سالم می باشد.
1398/05/02
12:03:43
5.0 / 5
4228
تگهای خبر: آلاینده , كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است