تشدید محدودیت های شكار در تانزانیا

تشدید محدودیت های شكار در تانزانیا

لوازم حیوان خانگی: جان ماگوفولی، رئیس جمهوری تانزانیا روز جمعه دستور تفكیك پناهگاه حیات وحش ˮسلوسˮ به دو قسمت برای كاهش دسترسی شكارچیان را صادر كرد.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، پناهگاه حیات وحش "سلوس" كه از سایت های به ثبت رسیده در میراث یونسكو است، منطقه ای به وسعت ۵۰ هزار كیلومتر مربع را پوشش داده و یكی از بزرگ ترین مناطق حفاظت شده در آفریقا شمرده می شود.
این منطقه حفاظت شده پناهگاه حیواناتی همچون فیل ها، شیرها، كرگدن های سیاه، اسب های آبی و زرافه هاست.
حدود هشت درصد از وسعت "سلوس" كه از كشور سوئیس پهناورتر است به عكاسی گردشگران اختصاص داده شده و بقیه این پناهگاه مختص شكار است.
ماگوفولی بتازگی در اظهارات خود گفته كه این كشور سود چندان زیادی از شكارهایی كه در این منطقه توسط گردشگران صورت می گیرد، نمی برد. وی اعلام نموده كه بنابراین، این پارك ملی باید به دو قسمت مجزا تقسیم شده و انجام فعالیت های شكار در قسمت بزرگ تر آن بطور كلی ممنوع شود.
با این وجود مجوزهای شكاری كه به ۴۷ شركت گردشگریِ شكار داده شده لغو نخواهد شد و این شكارچیان می توانند از این پس شكار خودرا در بخش كوچك تر پناهگاه ادامه دهند.
رئیس جمهوری تانزانیا هدف خود از این كار را حفظ گونه های حیات وحش این كشور و رشد بخش گردشگری دانسته است.
گردشگری منبع اصلی تامین ارز برای تانزانیایی شمرده می شود كه به سواحل، سافاری های حیات وحش و قله "كلیمانجارو"ی خود شناخته شده است.
بنا بر گزارش رویترز، رقم ارزآوری گردشگری برای این كشور از ۲.۱۹ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ میلادی به ۲.۴۳ میلیارد دلار در سال قبل میلادی (۲۰۱۸) افزایش یافته است.
منبع:

1398/05/06
13:42:25
5.0 / 5
4370
تگهای خبر: آب , حفاظت , حیات وحش , حیوانات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است