نابودی نیمی از حیات وحش جهان ظرف ۴۰ سال

نابودی نیمی از حیات وحش جهان ظرف ۴۰ سال

لوازم حیوان خانگی: نتایج یك مطالعه نشان داده است كه در مدت 40 سال بیشتر از نیمی از حیات وحش جهان در جنگل ها از بین رفته است.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، گروهی از فعالان محیط زیست دریافتند گستردگی و وسعت حیات وحش در جنگل های جهان تنها در مدت ۴۰ سال حدود ۵۳ درصد كاهش داشته است.
بشر در حال نابود كردن جنگل هاست و این در حالیست كه این اكوسیستم ارزشمند، بزرگترین متحد طبیعی زمین برای مقابله با پدیده سوء "تخریب اقلیم" است.
بر همین مبنا كارشناسان زیست محیطی از رهبران جهان درخواست كرده اند تا وضعیت اضطراری اعلام نموده و به توافقی جدید برای طبیعت و مردم برسند تا پدیده تخریب اقلیم متوقف شده، طبیعت حفظ شود و سیستم تامین مواد غذایی ثابت باقی بماند.
ارزیابی های جهانی از تنوع زیستی جنگل ها نشان داده است كه از بین رفتن زیستگاه ها و فرسایش آن كه عموما ناشی از فعالیت های بشر است ۶۰ درصد از تهدیدهای پیش روی جنگل ها و گونه های جنگلی را شامل می شود.
در این گزارش آمده است كه كاهش تعداد جمعیت حیوانات وحشی و پرندگان در جنگل های استوایی از قبیل آمازون بیشترین میزان بوده است.
به گزارش روزنامه ایندیپندنت، طبق اعلام صندوق جهانی طبیعت، جنگل ها زیستگاه بیشتر از نیمی از گونه های جانوری و گیاهی در نواحی خشكی جهان هستند كه برای سلامت كره زمین ضروری بوده و گازهای گلخانه ای مخرب را جذب می كنند.
منبع:

1398/05/23
15:02:45
5.0 / 5
4390
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است