وضعیت بارش باران در مهر و آبان 98

وضعیت بارش باران در مهر و آبان 98

به گزارش لوازم حیوان خانگی سرپرست پژوهشكده اقلیم شناسی اظهار داشت: بارش باران در شهریور و مهر در محدوده نرمال خواهد بود اما در آبان ماه بارش ها نسبت به بلندمدت كمی بیشتر از حد نرمال پیشبینی می شود.ایمان باباییان در گفتگو با ایسنا با اشاره به نتایج آخرین نتایج مدلهای هواشناسی، وضعیت بارش و دمای كشور را طی ماه های آینده پیش بینی نمود و اظهاركرد: بارش باران طی شهریور و مهر در محدوده نرمال پیشبینی می شود البته در این مدت بارش در استان های ساحلی خزر همچون گیلان و بخش هایی از شمال غرب مثل اردبیل گرایش به كمتر از نرمال دارد.

وی با اشاره به اینكه دمای كشور در شهریورماه به صورت كلی در محدوده نرمال خواهد بود، خاطرنشان كرد: با این وجود بخش هایی از نوار غربی و جنوبی كشور با حدود یك درجه تا دو درجه سانتیگراد افزایش دما مواجه خواهند شد.

به گفته این اقلیم شناس، در مهر ماه میانگین دمای كشور حدود یك درجه سانتیگراد بیشتر از نرمال خواهد بود كه این مقدار در شرق كشور به حدود دو درجه سانتیگراد می رسد.

باباییان در ادامه با اشاره به وضعیت بارش و دمای كشور در ماه دوم فصل پاییز اظهاركرد: انتظار می رود بارش آبان ماه در محدوده نرمال تا بیشتر از نرمال باشد. دمای هوا هم در آبان قدری تعدیل می شود و وضعیت دما نسبت به میانگین بلندمدت در محدوده نرمال خواهد بود.

وی تاكید كرد كه در ماه های شهریور تا آبان بارش در كشورهای همسایه ایران بیشتر در محدوده نرمال می باشد و تنها در بخش هایی از تركیه و قفقاز بارش ها كمتر از نرمال خواهد بود.

سرپرست پژوهشكده اقلیم شناسی در انتها با اشاره به اینكه بارش سال زراعی جاری تابحال در سطح كشور نسبت به بازه زمانی مشابه بلندمدت ۸۷ میلی متر بیشتر بوده است، اظهار داشت: از شروع سال زراعی جاری (مهرماه ۹۷) تابحال در استان های ایلام، لرستان و گلستان بیشترین افزایش بارش را نسبت به نرمال داشتند.
1398/06/08
11:13:03
5.0 / 5
4221
تگهای خبر: آب , اقلیم , بارش , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است