كاهش موقتی كیفیت هوای تهران

كاهش موقتی كیفیت هوای تهران

لوازم حیوان خانگی: برمبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران افزایش غلظت آلاینده ازن و ذرات معلق طی امروز (9 شهریور) هوای پایتخت را در بعضی ساعات برای گروه های حساس ناسالم می كند.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا برمبنای پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا، طی برخی ساعات بامداد امروز (۹ شهریور) افزایش موقتی در غلظت آلاینده ها به سبب كاهش میزان ناپایداری جوی و ازدیاد حجم تردد خودرو ها در نخستین روز كاری هفته مشاهده می شود.

به تدریج همراه با رشد ناپایداری روزانه برای برخی ساعات بعد ازظهر افزایش میزان ابرناكی و وزش باد انتظار می رود كه احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق در بعضی ساعات را به دنبال دارد همین طور همراه با افزایش تابش نور خورشید در طول روز و در دسترس بودن سایر شرایط لازم برای شكل گیری آلاینده ازن، غلظت این آلاینده در بعدازظهر بین ساعات ۱۴ تا ۱۸ افزایش می یابد.

بیشینه غلظت این آلاینده نسبت به روز گذشته از بزرگی كمتری برخوردار می باشد. بدین جهت با عنایت به افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در بعضی ساعات امروز (۹ شهریور) كیفیت هوای بعضی مناطق شهر تهران بطور موقت در آستانه شرایط نامطلوب خصوصاً برای گروه های حساس قرار می گیرد.

به تدریج با كاهش میزان ناپایداری جوی تا اولین ساعات فردا (۱۰ شهریور) شرایط برای تجمع موقتی آلاینده ها در بعضی ساعات بامداد فراهم می شود. هرچند افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی در طول روز و وزش باد در بعضی ساعات، احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد.

از این رو در بعضی ساعات فردا افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها خصوصاً ذرات معلق و در بعضی مناطق آلاینده ازن مشاهده می شود كه برقراری شرایط نامطلوب كیفیت هوا خصوصاً برای گروه های حساس را بطور موقت در بعضی مناطق پایتخت به دنبال دارد.

بر اساس اطلاعات شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ بامداد امروز با میانگین ۷۲ در شرایط سالم قرار داشت و كیفیت هوای الان نیز با میانگین ۷۰ همچنان در شرایط سالم می باشد.

منبع:

1398/06/09
19:33:39
5.0 / 5
4278
تگهای خبر: آلاینده , كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است