آموزش انسان و محیط زیست برای سوم دبیرستانی ها

آموزش انسان و محیط زیست برای سوم دبیرستانی ها

به گزارش لوازم حیوان خانگی همزمان با بازگشایی مدارس و شروع سال تحصیلی جدید، معاون آموزش و مشاركت های مردمی سازمان محیط زیست آخرین وضعیت تدریس كتاب ˮانسان و محیط زیستˮ را برای سوم دبیرستانی ها شرح داد.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، تالیف كتاب درسی «انسان و محیط زیست» برای فراگیران رشته های علوم تجربی، ریاضی، علوم انسانی، كار و دانش و فنی و حرفه ای پایه یازدهم از اقدامات مهمی است كه در نتیجه تفاهم سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت آموزش و پرورش محقق شد و از سال تحصیلی ۹۷-۹۶ در چارچوب یك واحد درسی جدید در مدارس عرضه شد.
برای جزئیات بیشتر در مورد كتاب انسان و محیط زیست، اسكندر امیدی نیا - معاون آموزش و مشاركت های مردمی سازمان محیط زیست در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینكه كتاب انسان و محیط زیست برای سال سوم دبیرستان تهیه شده است، می گوید: امسال سال سوم تدریس كتاب انسان و محیط زیست برای دانش آموزان سال یازدهم است كه در هفت فصل شامل آب؛ سرچشمه زندگی، خاك؛ بستر زندگی، هوا؛ نفس زندگی، انرژی؛ حركت زندگی، زباله؛ فاجعه محیط زیست، تنوع زیستی؛ تابلوی زیبای آفرینش و محیط زیست؛ بستر گردشگری مسئولانه، تدریس می شود.
امیدی نیا تاكید دارد كه بكارگیری كتاب انسان و محیط زیست در دوره آموزشی، در اصلاح الگوی مصرف آب و انرژی توسط نسل های جدید موثر خواهد بود، ازاین رو این كتاب دارای ارزش تربیتی بالایی است. علاوه بر تهیه مفاد كتاب انسان و محیط زیست توسط كارشناسان سازمان محیط زیست و وزارت آموز و پرورش، كارگاه های تخصصی هم برای مدرسین این كتاب برگزار شده است.
این مقام مسئول در سازمان محیط زیست در ادامه تصریح می كند: علاوه بر تدریس كتاب انسان و محیط زیست، لازم است در جهت نهادینه كردن مسائل محیط زیستی برای دانش آموزان، مطالب محیط زیستی در مفاد آموزشی سایر كتاب های درسی هم گنجانده شود. ازاین رو تلاش می شود كه رویكرد محیط زیستی در تهیه مطالب كتاب های درسی شیمی، فیزیك، زیست شناسی و زمین شناسی رویكرد محیط زیستی هم مورد توجه قرار گیرد.
امیدی نیا همینطور با بیان این توضیح كه سال های ابتدایی دوران كودكی زمان شكل گیری عواطف، كنجكاوی و هیجانات است. بازی های كودكانه در دل طبیعت سبكی از زندگی را برای كودكان درونی می كند كه در جهت حفظ محیط زیست است، می گوید: باید آموزش محیط زیست را از راه بازی های كودكانه از دوران مهدكودك شروع نماییم. چون كنجكاوی و شوق دانستن خصوصیت اساسی كودكانه است؛ ازاین رو ضروری می باشد كه از راه عرضه اطلاعات ساده محیط زیستی در مورد سنگ و خاك، گل ها و میوه ها، عطر شكوفه، صدای پرندگان، شرشرآب، تا تغییرات فصول و كشت و كار و تغذیه حیوانات و نگهداری گیاهان حساسیت و دغدغه كودكان را نسبت به محیط زیست و طبیعت خود بیشتر نماییم.
معاون آموزش و مشاركت های مردمی سازمان محیط زیست تاكید دارد كه برای صدمه شناسی و بهبود اقدامات انجام شده، پرسشنامه هایی تهیه شده است كه از راه آن مفاد كتاب انسان و محیط زیست و كیفیت كلاس ها و تسلط معلمان مورد سنجش قرار خواهد گرفت.1398/06/30
15:39:31
5.0 / 5
4462
تگهای خبر: آب , پرندگان , حفاظت , حیوانات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است