تنفس هوای نامطلوب در تهران طی آخرین روز تابستان

تنفس هوای نامطلوب در تهران طی آخرین روز تابستان

به گزارش لوازم حیوان خانگی بر مبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای الان پایتخت با شاخص میانگین ۱۰۲ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است و طی فردا (۱ مهر) هم هم زمان با شروع سال تحصیلی شرایط لازم برای تجمع ذرات معلق و سایر آلاینده ها فراهم می شود.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا نشاندهنده برقراری جوی نسبتاً آرام و آسمانی صاف طی بامداد امروز (۳۱ شهریور) است كه با آغاز تردد خودرو ها، افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط نامطلوب در بعضی مناطق را به دنبال دارد.

به تدریج با افزایش سرعت باد و رشد ناپایداری جوی از غلظت آلاینده ها كم می شود و با روند كاهشی دما نسبت به روزهای قبل انتظار می رود بیشینه غلظت آلاینده ازن در بعد ازظهر امروز از میزان كمتری نسبت به روز گذشته برخوردار باشد.

هر چند وزش باد شدید (بیش از ۸ متر بر ثانیه) در بعضی ساعات سبب گسیل گرد و خاك در مناطق مستعد می شود و به تبع آن كاهش كیفیت هوا در این مناطق را پیش رو داریم همینطور با ازدیاد تردد خودرو ها در بعضی ساعات شبانگاهی افزایش نسبی در غلظت ذرات معلق دور از انتظار نیست ولی به علت وزش باد نسبتاً شدید پراكندگی آلاینده ها و كاهش غلظت آنها نسبت به شب پیش مشاهده می شود.

با كاهش تدریجی ناپایداری جوی و افزایش چشم گیر ترافیك صبحگاهی همزمان با شروع سال تحصیلی طی فردا (۱ مهر) شرایط لازم برای تجمع ذرات معلق و سایر آلاینده ها فراهم می شود و برقراری شرایط ناسالم بخصوص برای گروه های حساس در مناطق پرتردد دور از انتظار نیست.

كاهش دما هم شرایط را برای شكل گیری آلاینده ازن طی فردا محدود می كند و ازاین رو غلظت این آلاینده در اغلب مناطق پایتخت در شرایط مطلوب قرار خواهد داشت همینطور با حاكمیت جو آرام و نسبتاً پایدار همراه با ازدیاد تردد خودرو ها در اغلب مناطق، برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس پیشبینی می شود.

بر اساس اطلاعات شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ بامداد امروز با میانگین ۹۷ در شرایط سالم قرار داشت و كیفیت هوای الان هم با میانگین ۱۰۲ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.
1398/06/31
15:21:29
5.0 / 5
4198
تگهای خبر: آلاینده , شاخص , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است