مشاور رییس دانشگاه علم و فرهنگ تاكید كرد

حراست از دستاوردهای سمپوزیوم بین المللی گردشگری پایدار

حراست از دستاوردهای سمپوزیوم بین المللی گردشگری پایدار

به گزارش لوازم حیوان خانگی مشاور رئیس دانشگاه علم و فرهنگ در امور بین الملل بر لزوم حراست از دستاوردهای سمپوزیوم بین المللی گردشگری پایدار تاكید نمود.مشاور رئیس دانشگاه علم و فرهنگ در امور بین الملل در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن بیان اینكه سمپوزیوم بین المللی گردشگری پایدار دارای چند خصوصیت خاص است، اظهار داشت: اولین خصوصیت سمپوزیوم این است كه در آستانه روز جهانی گردشگری برگزار می گردد.
حبیب سنگتراش اضافه كرد: این افتخار بزرگی است كه دانشگاه علم و فرهنگ به مناسبت چنین رویدادی میزبان متخصصان و اساتید این حوزه ازدیگر كشورها باشد. همینطور این رویداد در دانشگاهی برگزار می گردد كه تنها دانشكده گردشگری كشور را دارد و تلاش دانشگاه بر این است كه بُعد علمی سمپوزیوم بر دیگر مسائل سایه بیافكند.
وی عنوان كرد: یكی دیگر از خصوصیت های خوب این رویداد همزمانی آن با سومین نشست كارگروه همكاریهای گردشگری ایران و اتریش است. دراین میان دانشگاه علم و فرهنگ با همكاری وزارت گردشگری موفق شد، برگزاری سمپوزیوم و این نشست را همزمان كند، ازاین رو، تمامی اعضای هیات اتریشی علاوه بر اساتید مدعو خارجی در این سمپوزیوم حضور خواهند داشت.
مشاور رئیس دانشگاه علم و فرهنگ در حوزه بین الملل، اظهار نمود: گردش كار در كارگروه های اجرایی این رویداد به قدری مطلوب بود كه تصمیم گرفته شد امضای پروتكل سومین نشست همكاریهای گردشگری كشورهای ایران و اتریش در دانشگاه انجام گیرد و این مورد هم یكی از نكات مثبتی است كه در روز نخست این سمپوزیوم صورت خواهد گرفت.
وی تصریح كرد: كارگروه هایی كه در این سمپوزیوم برگزار می شود، كارگروه های نوینی هستند كه تا كنون در این سطح علمی در كشور برگزار نشده و دارای دو خصوصیت هستند؛ نخست اینكه، تا كنون كارگروه های این حوزه با حضور اساتید ایرانی برگزار می شد اما این رویداد پنج كارگروه دارد كه سه كارگروه با حضور اساتید خارجی از دانشگاه ها، فدراسیون كوهنوردی اتریش برگزار می گردد.
وی اضافه كرد: باتوجه به سیاست دانشگاه در ترویج فرهنگ گردشگری مقرر شد، هیچگونه هزینه ای بابت حضور متقاضیان در كارگاه های آموزشی و تخصصی از مراجعان دریافت نشود تا اساتید و دانشجویان بیشتری در حوزه گردشگری بتوانند در كارگاه ها حضور داشته باشند.
سنگتراش اظهار داشت: دانشگاه علم و فرهنگ همزمان با برگزاری این سمپوزیوم توانست با همكاری اداره كل دانشجویان غیر ایرانی سازمان دانشجویان وزارت علوم، میزبانی نمایشگاه «فرهنگ ملل» را دریافت كند.
به گفته وی، با عنایت به اینكه هرساله جشنواره و نمایشگاه فرهنگ ملل برگزار می شود، دانشگاه علم و فرهنگ امسال افتخار برگزاری پانزدهمین نمایشگاه را با حضور ۱۸ كشور در كنار سمپوزیوم گردشگری ایران و اتریش دارد.
سنگتراش تصریح كرد: علاوه بر سفارت اتریش، مهمانان دیگری از كشورهای گرجستان، عراق، افغانستان، هند، تركیه، بنگلادش، قرقیزستان، سنگال و... هم در این رویداد حضور دارند كه این فرصت خوبی برای معرفی فعالیت های علمی و آكادمیك دانشگاه علم و فرهنگ در حوزه بین الملل است.
وی با تاكید بر لزوم حراست از دستاوردهای سمپوزیوم بین المللی گردشگری پایدار اظهار داشت: حفظ، حراست و پیگیری این مورد به عوامل اجرایی بیرون از مجموعه دانشگاه بر می گردد. حالا دانشگاه علم و فرهنگ بستر مناسب و علمی را فراهم نموده است كه حوزه اجرایی گردشگری كشور باید بتواند از این فرصت استفاده نماید.
وی اضافه كرد: دانشگاه علم و فرهنگ رسما عضو كارگروه آلمان و اتریش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شد و به همین مناسبت برای اولین بار نماینده دانشگاه بعنوان تنها نماینده دانشگاه های غیرانتفاعی در روز «علم ایران و آلمان» در نشست آذرماه حضور خواهد داشت.
مشاور رئیس دانشگاه علم و فرهنگ در حوزه بین الملل، در ادامه تصریح كرد: نكته حائز اهمیت دیگر در كنار فعالیت های بین المللی و برگزاری سمپوزیوم بین المللی گردشگری پایدار این است كه دانشگاه علم و فرهنگ با همكاری دانشگاه IMC اتریش بعنوان تنها دانشگاه غیرانتفاعی كشور موفق شد بورس آراسموس پلاس (بورس تبادل دانشجو اتحادیه اروپا) را برای امسال و سال های آینده از اتحادیه اروپا بگیرد و دراین راستا اولین گروه از اساتید و دانشجویان دوره دكتری گردشگری آبان ماه برای یك دوره یك هفته ای عازم كشور اتریش خواهند شد.

1398/07/05
14:11:41
5.0 / 5
4784
تگهای خبر: آب , فناوری , گردشگری , گونه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است