تخلیه بیشتر از 44 هزار نفر به دنبال بارندگی های شدید سریلانكا

تخلیه بیشتر از 44 هزار نفر به دنبال بارندگی های شدید سریلانكا

به گزارش لوازم حیوان خانگی مركز مدیریت بحران سریلانكا (DMC) اعلام نمود: چندین روز بارندگی های سنگین و وزش بادهای شدید در سراسر این كشور بیشتر از ۱۰۰ هزار نفر را از آغاز این هفته تحت تاثیر قرار داده است.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، سخنگوی مركز مدیریت بحران سریلانكا اعلام نموده چندین منطقه در جنوب كشور گرفتار سیل گرفتگی شده و بیشتر از ۴۴ هزار نفر به مكان های امن منتقل شده اند.
هشدارهای مربوط به رانش زمین هم برای ناحیه "كالوتارا" در ساحل غربی این جزیره و ناحیه "گاله" در جنوب آن صادر گردیده است.
مایتریپالا سیریسنا، رئیس جمهوری سریلانكا روز سه شنبه به مقامات دستور داد تا برای هزاران نفر از مردمی كه تحت تأثیر شرایط نامساعد جوی در حال وقوع قرار گرفته اند، كمك های فوری فراهم نمایند.
او همینطور به نیروهای مسلح دستور داده كه بلافاصله مردم ساكن در مناطق مستعد رانش را تخلیه كرده و به همه خانواده های صدمه دیده امدادرسانی شود.
اداره هواشناسی این جزیره در آخرین به روزرسانی های خود اعلام نموده احتمال بارندگی های نسبتاً شدید حدود ۱۰۰ میلی متری در برخی از مناطق استان های جنوبی و شرقی و در منطقه "راتناپورا" واقع در جنوب مركزی سریلانكا و منطقه "كالوتارا" واقع در استان غربی این كشور وجود دارد.
بارندگی های نسبتاً شدید در حدود ۷۵ میلی متر در برخی از مناطق استان های مركزی و "یووا" و منطقه "گامپاها" در حومه پایتخت و هم چنین منطقه "كلمبو" و "كگاله" در فاصله ۷۸ كیلومتری آن هم پیشبینی شده است.
بنا بر گزارش خبرگزاری شینهوا، از عموم مردم سریلانكا خواسته شده است تا اقدامات احتیاطی كافی را برای به حداقل رساندن خسارات ناشی از وزش باد شدید موقتی و صاعقه انجام دهند.1398/07/06
18:24:38
5.0 / 5
4392
تگهای خبر: بارندگی , هوا , هواشناسی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است