آگهی نماینده بهشهر در مورد وعده های انتخاباتی ضد محیط زیستی

آگهی نماینده بهشهر در مورد وعده های انتخاباتی ضد محیط زیستی

به گزارش لوازم حیوان خانگی یك عضو كمیسیون كشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس اظهار داشت: امكان دارد بعضی كاندیدها در محیط هایی وعده ایجاد سد بدهند كه تبعات غیرقابل جبرانی داشته باشد. مثل همان سدهایی كه بالای ارومیه زدند و آنرا خشك كردند. شاید علت اصلی خشك شدن دریاچه ارومیه مجلسیان نبوده باشند اما در گذشته به یاد دارم كه نمایندگان منطقه ارومیه وعده زدن سد را می دادند.


علی محمد شاعری در گفت و گو با ایسنا، در مورد وعده های انتخاباتی كه به محیط زیست مربوط می شود، اظهار داشت: هر نوع وعده انتخاباتی كه منجر به تخریب محیط زیست یا خسارت های غیرقابل جبران شود و با منافع ملی سازگار نباشد، به صلاح كشور و مردم نیست. مردم باید نسبت به وعده های انتخباتی با حفظ منافع كشور قضاوت كنند. این وعده ها امكان دارد در كوتاه مدت مثبت باشد ولی در طولانی مدت به خود آن منطقه نیز ضربه می زند.
این عضو كمیسیون كشاورزی، آب و منابع طبیعی با اشاره به اینكه «مردم نباید تحت تاثیر این وعده ها قرار بگیرند» افزود: بعضی كاندیدها امكان دارد با اقداماتی پوپولیستی وعده هایی بدهند كه نه عملی است و نه به نفع كشور است. بعنوان مثال اگر یك كاندید وعده انتقال آب دریای خزر را به بخش مركزی بدهد، عده ای پوچ و بی اثر داداه است. این وعده به فرض اجرایی شدن، سبب خشك شدن آب دریای خزر می شود.
وی ادامه داد: كاندید دیگری امكان دارد با خشك كردن یك تالاب وعده ای در مورد باز شدن فصل جدید در كشاورزی در آن منطقه بدهد. در صورتیكه با از بین رفتن آن تالاب، حیات اجتماعی و حیات اقتصادی را به خطر انداخته و سبب پدیده ریزگرد خواهد شد. امكان دارد كاندید دیگری بگوید بهره برداری از جنگل ها را آزاد خواهم كرد. این وعده غیرعملی بوده و به حیات اجتماعی ضربه می زند. حتی امكان دارد بعضی كاندیدها در محیط هایی وعده ایجاد سد بدهند كه تبعات غیرقابل جبرانی داشته باشد. مثل همان سدهایی كه بالای ارومیه زدند و آنرا خشك كردند.
نماینده مردم بهشهر، نكا و گلوگاه در مجلس در مورد خشك شدن دریاچه ارومیه و ارتباط آن با وعده های انتخاباتی اظهار داشت: شاید علت اصلی خشك شدن دریاچه ارومیه مجلسیان نبوده باشند اما در گذشته به یاد دارم كه نمایندگان منطقه ارومیه وعده زدن سد را می دادند. مردم باید به كاندیدایی رای بدهند كه برای حفظ منافع ملی از همه وجود خویش می گذرند و به دنبال منافع طولانی مدت هستند. این كاندیدا اساسا باید افرادی باتجربه، مسئولیت پذیر و علمی هستند.
وی در مورد نامزدهایی كه وعده های انتخباتی ضدمحیط زیستی می دهند اظهار داشت: دستگاه های نظارتی نیز باید افرادی كه چنین وعده هایی می دهند مورد بررسی قرار دهد. این افراد جایی در مجلس ندارند؛ اگر دست این افراد به مجلس برسد منافع ملی را قربانی منافع قبیله ای می كنند. ما به هیچ عنوان نباید كاندیدایی كه شعار قربانی كردن منافع ملی می دهد باور نماییم. مردم باید با هشیاری عمل كنند.
شاعری با اشاره به اینكه «مجلس عصاره فضایل ملت است» اظهار نمود: اگر می خواهیم كشورمان رشد كند، باید حكیمان حاكم و حاكمان حكیم شوند. خیلی از چالش هایی كه این روزها در كشور وجود دارد، ناشی از همین وعده های عوام فریبانه است. این وعده های نمایندگان غالبا غیرقابل اجرا بوده و اگر هم اجرا شده محیط زیست را تخریب و مسیر كشور را به بی راهه برده است. اگر می خواهیم دولت مطلوب داشته باشیم باید مجلس مطلوب داشته باشیم و اگر می خواهیم مجلس مطلوب داشته باشیم باید در انتخابمان بكوشیم. باید افراد علمی و كاركشته را انتخاب نماییم.
شاعری در پاسخ به این پرسش كه ساختار انتخاباتی چه قدر نمایندگان را از دادن وعده های غیرمحیط زیستی ناگزیر می كند؟ اظهار داشت: ساختار فعلی انتخابات ما اشكالاتی دارد. من اما اعتقاد دارم كه با ساختار فعلی هم می توانیم به مجلسی مطلوب دست یابیم. آگاهی بخشی به جامعه می تواند در این امر موثر باشد. رسانه ها بجای اینكه از اشخاص دفاع كنند از شاخص ها دفاع كنند. مردم باید متوجه شوند كه نماینده چه وظیفه ای دارد. نماینده اگر باانگیزه و علمی باشد می تواند قوانینی خوبی به تصویب برساند.
این عضو كمیسیون كشاورزی مجلس اشاره كرد: خیلی از نمایندگان را می شناسم كه بخش دار یك شهر بوده اند با عنایت به تعصبات منطقه ای و شهرستانی رای آورده و وارد مجلس شده اند. چنین نماینده ای وقتی وارد مجلس می شود نمی تواند ریل گذاری های اصلی را انجام دهد و مجلس را درگیر وعده های حوزه انتخابیه می كند كه امكان دارد به نفع ملت ایران نباشد.
منبع:

1398/07/06
23:09:33
5.0 / 5
4312
تگهای خبر: آب , تالاب , جنگل , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است