سفارش های زیست محیطی رئیس سازمان محیط زیست

سفارش های زیست محیطی رئیس سازمان محیط زیست

به گزارش لوازم حیوان خانگی رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: از همه آحاد جامعه خصوصاً نوجوانان و جوانان انتظار می رود آب را مصرف كنند ولی اسراف نكنند همین طور در مصرف مواد غذایی كه آب زیادی برای تولید آنها استفاده می شود، از اسراف اجتناب كنند.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا عیسی كلانتری با تاكید بر اینكه محیط زیست متعلق به نسل های آینده است، اظهار داشت: اگر محیط زیست به وسیله جوانان حفظ نشود، ۳۰۰۰ محیط بان نمی توانند محیط زیست را حفظ كنند.

وی با اشاره به هماهنگی و پیگیری های سازمان حفاظت محیط زیست از وزارتخانه های آموزش و پرورش و علوم اظهاركرد: آموزش محیط زیست باید در مدارس و دانشگاه ها جزء الزامات آموزش و پرورش و آموزش عالی باشد. در این صورت دانش آموزان و دانشجویان، آشنایی مقدماتی با محیط زیست پیدا می كنند و به نقش محیط زیست در زندگی خود پی می برند.

كلانتری با اشاره به اینكه برای تدریس واحد محیط زیست در دانشگاه ها با آموزش عالی به تفاهم هایی رسیده ایم، اظهار داشت: وزیر علوم قبول كرد كه درس محیط زیست را بعنوان دروس اختیاری برای تمام دانشجویان رشته های مختلف تدریس گردد.

وی افزود: سازمان حفاظت محیط زیست تقاضا كرده است این درس از درس اختیاری به درس الزامی تغییر كند و در دانشگاه ها برای تمام رشته ها تدریس گردد. استدعای من از جوانان و نوجوانان این است كه مواظب محیط زیست خودتان باشیم، بهداشت را رعایت نماییم و پسماندهایی كه ایجاد می شود را در طبیعت رها نكنیم.

كلانتری در ادامه به فرهنگ مردم ژاپن در مدیریت پسماندها اشاره نمود و اظهار داشت: در مسابقات ورزشی كشور ژاپن بعد از بازی استادیوم ها را تمیز می كنند و پس از مجموعه بیرون می روند. این فرهنگ توسط رسانه ها، رادیو و تلویزیون بین مردم ژاپن نهادینه شده است كه باید محیط را تمیز نگه دارند.

وی در ادامه اظهار داشت: انتظار می رود مردم به یكدیگر برای حفظ محیط زیست كمك و از فضاهای سبز شهری و خانه های خود نگهداری كنند.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست اشاره كرد: در مناطق دور افتاده و روستایی برای حراست و نگهداری از حیات وحش اگر جوانان آموزش موردنیاز را ببینند و كمك های لازم را بكنند، خانواده ها هم به همین مسیر هدایت می شوند.

وی با تاكید بر نقش پر اهمیت جوانان در حفاظت و حراست از محیط زیست به خصوص محیط زیست طبیعی اظهار داشت: جوانان كمك كنند و شهر خودشان را تمیز نگه دارند.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینكه شهر بیرجند یكی از تمیز ترین شهر های جهان است، گفت: در سطح شهر بیرجند هیچ زباله ای دیده نمی گردد و اصلا مردم شهر را كثیف نمی كنند.

وی افزود: به سبب فرهنگ زیست محیطی كه از یكصد سال قبل در فرهنگ مردم این شهر نهادینه شده است، كارگران شهرداری در این شهر فقط جمع آوری برگ های درختان را انجام می دهند و هیچ زباله و پلاستیكی در سطح شهر دیده نمی گردد.

كلانتری اضافه كرد: من به تمام استانداران و شهرداران سفارش كردم به شهر بیرجند و استان خراسان جنوبی سفر كنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، او در آخر اشاره كرد: همه آحاد جامعه خصوصاً جوانان باید در مصرف آب صرفه جویی كنند برای اینكه آب عنصر مبنایی محیط زیست است.

منبع:

1398/07/08
21:01:48
5.0 / 5
4681
تگهای خبر: آب , حفاظت , حیات وحش , درختان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است