رئیس اداره منابع طبیعی دامغان:

سهل انگاری گردشگران در دامغان حادثه آفرید، 10 اصله درخت اورس سوخت

سهل انگاری گردشگران در دامغان حادثه آفرید، 10 اصله درخت اورس سوخت

به گزارش لوازم حیوان خانگی رئیس اداره منابع طبیعی دامغان بابیان اینكه سهل انگاری گردشگران سبب ایجاد حریق در سه هكتار از مراتع روستای طرزه شد، اظهار داشت: در این حادثه ۱۰ اصله درخت منطقه در آتش سوخت.علی اكبر عباسی راد در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینكه عصر امروز جمعه وقوع آتش سوزی در مراتع روستای طرزه دامغان به منابع طبیعی اطلاع رسانی شد، اظهار داشت: به دنبال این حریق كه در محدوده چشمه میانكلو به وقوع پیوست سه هكتار از اراضی مرتعی در آتش سوخت.
وی ضمن بیان اینكه آتش با كمك نیروهای مختلف منابع طبیعی و آتش نشانی پس از چهار ساعت تلاش بی وقفه مهار گشت، اضافه كرد: متأسفانه این حریق سبب سوختن و از بین رفتن ۱۰ اصله درخت اورس و چهار درختچه زرشك این منطقه شد.
رئیس اداره منابع طبیعی دامغان بابیان اینكه این آتش سوزی سبب از بین رفتن پوشش مرتعی سه هكتاری منطقه شد، اظهار داشت: متأسفانه این حریق به دست عامل انسانی و سهل انگاری و بی مسئولیتی گردشگران صورت گرفت كه آتش خویش را در طبیعت بدون خاموش كردن رها كردند.
عباسی راد افزود: صدمه وارده به طبیعت و عرصه های منابع طبیعی را نمی توان به راحتی جبران كرد شاید صدها سال زمان نیاز باشد تا درختی نظیر اورس بالغ شود بنابراین از مردم تقاضا می شود دغدغه حفاظت از طبیعت را داشته باشند و بعنوان یك شهروند مسئول رفتار كنند.

1398/07/13
15:00:15
5.0 / 5
4331
تگهای خبر: حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است