تاثیر تغییر اقلیم بر مسائل ژنتیك

تاثیر تغییر اقلیم بر مسائل ژنتیك

به گزارش لوازم حیوان خانگی رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به تاثیرات تغییر اقلیم در مسائل ژنتیك اظهار داشت: وقتی مقرر است تا اختتام قرن 3 تا 4 درجه افزایش دما داشته باشیم، اساسا تغییرات ژنتیك همچون مقاومت روی دارو و بیماری خواهیم داشت كه موجب گرفتاری های بزرگ می شود.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا عیسی كلانتری در مراسم روز دامپزشكی كه در وزارت جهاد كشاورزی برگزار شد، اظهار داشت: دامپزشكی شاید از نظر سازمانی در وزارت جهاد كشاورزی باشد اما در واقع فراتر از وزارت جهاد كشاورزی فعالیت می كند. دامپزشكی همه جا هست؛ در زندگی مردم، در داخل و خارج كشور.

معاون رئیس جمهوری اضافه كرد: دامپزشكی، فرا تشكیلاتی است و بودن دامپزشكان ضمانت تامین بهداشت جامعه است و امیدوارم روزی برسد كه دامپزشكی این كشور موجب سرافرازی ما بشود.

كلانتری با ابراز نگرانی از اینكه همه چیز را عالی جلوه دهیم، اظهار داشت: نگرانی من این است كه اگر با این نگاه كه همه چیز عالی است پیش برویم و ادامه دهیم یك دفعه با مسائل و مشكلات مختلفی مواجه خواهیم شد. ما باید دانش فنی خودرا بالا ببریم در غیر این صورت یك فاجعه بزرگ اتفاق خواهد افتاد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اشاره كرد: در سازمان دامپزشكی و دانشكده های وابسته نقصان هایی داریم كه باید برطرف شود و باید با جهان مرتبط باشیم تا علم به روزبه دست آید.

وی با ذكر این نكته كه سیاستگذاری در حوزه دامپزشكی باید متمركز و در سازمان دامپزشكی باشد، اظهار داشت: سیاستگذاری متمركز زمانی محقق می شود كه علم شما بروز باشد. این هم مستلزم ارتباطات بین المللی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، وی اشاره كرد: در ایران كه در ۳۰ سال قبل كه ۱.۵ درجه گرم تر شده است، تاثیرات فراوان تری در مسائل ژنتیك خواهیم داشت.

منبع:

1398/07/14
23:16:19
5.0 / 5
4373
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است