در بسته اخبار اجتماعی لوازم حیوان خانگی بخوانید

از جنجال ایدز در لردگان تا تقویت بارش ها در كشور

از جنجال ایدز در لردگان تا تقویت بارش ها در كشور

لوازم حیوان خانگی: جنجال ایدز در لردگان؛ از حاشیه تا واقعیت، آیا وسعت مراتع كشور كاهش پیدا كرده است؟، افزایش هفت میلیون نفری جمعیت میانسال تا سال 1420، تقویت بارش ها در كشور در نیمه دوم آبان و واكنش سردار كمالی به پیشنهاد افزایش سن سربازی همچون اخبار امروز(15 مهرماه) اداره اجتماعی ایسنا است.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، اداره اخبار اجتماعی امروز (۱۵ مهر) ۵۲ خبر، مصاحبه و گزارش روی خروجی خود منتشر نموده است كه بعضی از مهمترین آنها در ادامه آمده همین طور با كلیك روی تیتر اخبار، متن كامل آنها در سایت قابل مشاهده می باشد.

رفع ۱۰ هزار خطر شناسایی شده در بوستان ها در دستوركار شورای شهر

الهام فخاری - رئیس كمیته اجتماعی شورای شهر تهران - از نظارت شورای شهر برای رفع ۱۰هزار خطر شناسایی شده در بوستان ها آگاهی داد.

وی با اشاره به گزارش كمیته ایمنی شورای شهر در خصوص وجود ۱۰ هزار خطر در پارك های شهر تهران اظهار داشت: ایمن سازی زمین های بازی و بوستان ها جز فاكتورهای شهر دوستدار كودك است. حدود ۱۰ سال قبل تهران بعنوان شهر دوستدار كودك ارائه شد و تابحال باید شاخصه های تحقق این شهر عملیاتی می شد.

افتتاح پنجمین بوستان بانوان در تهران

زهرا صدر اعظم نوری - رئیس كمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران - با اشاره به افتتاح پنجمین بوستان ویژه بانوان تهران در منطقه ۴ اظهار داشت: برنامه ریزی های انجام شده تا با عنایت به شرایط مناطق بوستان های ویژه بانوان در دیگر مناطق نیز راه اندازی شود همین طور در امتداد ایجاد عدالت و برقراری امكانات برابر برای همه شهروندان این بوستان راه اندازی شده است چونكه زنان به سبب رعایت حجاب در جامعه نمی توانند بدون حجاب از فضاهای عمومی استفاده كنند و سلامتی آنها تحت تاثیر این امر قرار می گیرد.

جنجال "ایدز" در لردگان؛ از حاشیه تا واقعیت

جنجال شیوع اچ آی وی در روستای چنارمحمودی به سبب آلوده بودن سرنگ آزمایش قند خون در حالی مطرح می شود كه وزارت بهداشت به صراحت اعلام نموده است كه درباره راه های انتقال بیماری در این منطقه هیچ ابهامی وجود ندارد و هیچ اقدام تشخیصی و بهداشتی، واكسیناسیون و... مطلقا عامل انتقال بیماری در منطقه نبوده است.

اما باید پرسید علم پزشكی به ماجرای ایدز چگونه پاسخ می دهد، راه های انتقال بیماری چیست و در نهایت آیا ایدز درمان دارد؟

«تكذیب» ادعای «رتبه نهمی» ایرانی ها در مصرف الكل

به دنبال انتشار خبری به نقل از گزارش سازمان جهانی بهداشت، در خصوص اینكه ایران در زمینه مصرف الكل در بین ۱۹۶ كشور جهان، رتبه نهم را دارد، آفرین رحیمی موقر - رئیس مركز ملی مطالعات اعتیاد دانشگاه علوم پزشكی تهران - این مساله را تكذیب نمود و با اشاره به وضعیت مصرف الكل در كشور اظهار داشت: مطالعات انجام شده در كشور نشان داده است كه بین ۹۰ تا ۹۵ درصد ایرانی های بزرگسال (بالای ۱۵ سال) الكل مصرف نمی كنند.

افزایش هفت میلیون نفری جمعیت «میانسال» تا سال ۱۴۲۰

براساس آخرین سرشماری مركز آمار ایران حدود ۱۶.۸ میلیون نفر از مردان و ۱۶.۵ میلیون نفر از زنان ایران در بازه سنی ۳۰ تا ۵۹ سال قرار دارند كه بر طبق پیش بینی های صورت گرفته بنظر می رسد جمعیت میانسالان ایران تا سال ۱۴۲۰ از ۳۶ میلیون نفر به ۴۰ میلیون نفر برسد اما بعد از آن باردیگر نرخ میانسالی روند كاهشی را طی می كند.

ضرورت توجه به اوقات فراغت اشتغال زا

محمد مهدی تندگویان - معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان - با اشاره به اینكه اوقات فراغت باید تبدیل به اوقات فراغت اشتغال زا شود، اظهار داشت: اگر می خواهیم به سمت كشور ایده آل و توسعه یافته برویم باید حداقل ۴۰ درصد از وقت فضای آموزشی مدارس را صرف آموزش مهارت نماییم.

وی اضافه كرد: حوزه بازی های كامپیوتری و بحث تولید محتوا، نرم افزار و ورود به فضای مجازی برای نوجوانان و جوانان طی دو سال قبل ای كه بنده حضور داشته ام، جزو موضوعاتی است كه باوجود اینكه نهادهای زیادی برای آن به وجود آمده اما مغفول مانده است و سیاست مشخصی وجود ندارد.

۵۰۰۰ مهدكودك روستایی و حاشیه شهر تحت پوشش طرح "یك وعده غذای گرم"

سعید بابایی - مدیركل دفتر امور كودكان و نوجوانان سازمان بهزیستی - از افزایش ۸۰ درصدی سرانه بودجه طرح توزیع یك وعده غذای گرم در مهدهای كودك روستایی و حاشیه شهر نسبت به سال قبل آگاهی داد.

گلوگاه های "جعل دیپلم" بسته شد

گودرز شاهمرادی - مدیر آموزش از طریق دور وزارت آموزش و پرورش - با اشاره به بسته شدن گلوگاه های جعل مدرك در آموزش و پرورش اظهار داشت: تنها نهاد و ارگانی كه اجازه صدور مدرك دیپلم را دارد آموزش و پرورش است و دستگاه های دیگر اجازه چنین كاری ندارند.

وی درباره اقدامات انجام شده جهت جلوگیری از صدور دیپلم جعلی در حوزه آموزش از طریق دور اظهار نمود: صدور هرگونه مدرك جعلی توسط افراد سودجو در حوزه های مختلف امكان دارد اما ورود سودجویان به حوزه آموزش نیز همواره با حساسیت هایی روبرو بوده است.

آیا وسعت مراتع كشور كاهش پیدا كرده است؟

بر اساس برخی آمارهای منتسب به دفتر فنی مرتع سازمان جنگل ها مساحت مراتع ایران حدود ۵۰ سال قبل بیشتر از ۹۰ میلیون هكتار برآورد شده بود اما مدیركل دفتر فنی مرتع سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری می گوید كه هم اكنون برمبنای آخرین مطالعات دفتر مهندسی سازمان جنگل ها وسعت مراتع كشور ۸۴.۸ میلیون هكتار است.

به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، مساحت مراتع ایران حدود ۵۰ سال قبل بیشتر از ۹۰ میلیون هكتار برآورد شده بود كه از این میزان حدود ۷۴ میلیون هكتار وضعیت خوب و متوسطی داشتند اما ترحم بهزاد - مدیركل دفتر فنی مرتع سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری - به ایسنا اظهار داشت: هم اكنون برمبنای آخرین مطالعات دفتر مهندسی سازمان جنگل ها وسعت مراتع كشور ۸۴.۸ میلیون هكتار است كه ۵۲ درصد سطح كشور را تشكیل می دهد.

تقویت بارش ها در كشور در نیمه دوم آبان

احد وظیفه - رئیس مركز ملی خشكسالی و مدیریت بحران - ضمن پیش بینی دما و بارش در كشور تا اختتام پاییز اظهار داشت: بارش طی آبان ماه عموما خوب خواهد بود و به ویژه در نیمه دوم این ماه تقویت می شود.

وظیفه اضافه كرد: مهرماه از نظر اقلیمی ماه چندان پربارشی به استثنای نوار شمالی كشور نیست بدین سبب انتظار بارش های قابل توجه از نظر اقلیمی در مهرماه نداریم. در این شرایط طی دو هفته آینده نیز بارش فراگیر و سیستماتیك در كشور نخواهیم داشت و تنها در شمال سواحل استان های گیلان و مازندران، گلستان و بخش های شمالی استان های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی بارش پیش بینی می شود.

پلیس ایران مسئولیت اجرایی در عراق ندارد/ مشكلی در مرز مهران وجود ندارد

سردار محسن فتحی زاده - فرمانده قرارگاه اربعین ناجا - اصرار كرد كه هیچ مشكلی در مرز مهران وجود ندارد.

وی همین طور در مورد بازگشایی مرز خسروی اظهار نمود: مشكلاتی از جانب كشور عراق در مرز خسروی وجود داشت و از جانب ایران هیچ مسئله ای نداشتیم بنا بر این نیز ما گفته بودیم كه هر زمان مشكلات از طرف طرف عراقی رفع گردد مرز باز خواهد شد.

واكنش سردار كمالی به پیشنهاد افزایش سن سربازی

سردار موسی كمالی - رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد كل نیروهای مسلح - به دنبال پیشنهاد مطرح شده برای افزایش سن سربازی به ۲۰ سال، توضیحاتی در این زمینه ارائه كرد.

به گزارش پربازدیدترین اخبار اجتماعی طی ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:

جنجال "ایدز" در لردگان؛ از حاشیه تا واقعیت

علائم و خطرات "سكته چشمی"

تقویت بارش ها در كشور در نیمه دوم آبان

واكنش سردار كمالی به پیشنهاد افزایش سن سربازی

«تكذیب» ادعای «رتبه نهمی» ایرانی ها در مصرف الكل

منبع:

1398/07/16
20:59:47
5.0 / 5
4271
تگهای خبر: آب , اقلیم , بارش , جنگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است