بسته اخبار اجتماعی در روز سه شنبه

واردات یك آمپول به اسم پودر كاكائو، لایحه ای برای ممنوعیت ازدواج فرزندخوانده با سرپرست

واردات یك آمپول به اسم پودر كاكائو، لایحه ای برای ممنوعیت ازدواج فرزندخوانده با سرپرست

لوازم حیوان خانگی واردات یك آمپول به اسم پودر كاكائو، لایحه ای برای ممنوعیت ازدواج فرزندخوانده با سرپرست


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، در ادامه به بعضی از مهم ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده كه با كلیك روی تیتر هر یك از آنها، متن كامل خبر در دسترس خواهد بود:
با خودروی شخصی می توان به زیارت اربعین رفت؟
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی اعلام نمود كه امكان سفر با خودروی شخصی به عراق وجود ندارد.
سردار سید كمال هادیانفر درباره اینكه آیا می توان با خودروی شخصی به كشور عراق و زیارت اربعین رفت اظهار داشت: برابر تصمیمی كه ستاد اربعین در هماهنگی با مسؤلان كشور عراق اتخاذ نموده امكان سفر با خودروی شخصی یا به عبارتی كاپوتاژ تا آخر مهرماه به كشور عراق ندارد، بنابراین امكان اینكه زائرین با خودروی شخصی به زیارت اربعین بروند وجود ندارد.
فرمانده انتظامی پایتخت اعلام كرد
دستگیری ۴۰۰ نفر در ۳۵ پرونده بزرگ اقتصادی
فرمانده انتظامی پایتخت اعلام نمود: بالغ بر ۳۵ پرونده بزرگ و كلان اقتصادی را با همكاری دادستانی به مرحله اجرا گذاشتیم و با قاطعیت ۴۰۰ نفر از این افراد را دستگیر كردیم.
سردار حسین رحیمی با اشاره به اینكه سعی كردیم در بیشتر از ۳۰ نقطه پرخطر و صدمه دیده در تهران انضباط برقرار نماییم، اظهار داشت: در شوش، مولوی، هرندی، دروازه غار و سایر نقاط شهر تهران گام های بزرگی را در زمینه پاكسازی و امن سازی این نقاط برداشتیم. همینطور در جهت امن تر كردن شهر و سخت كردن محیط برای مجرمان طرح های مختلفی را اجرا كردیم.
در آستانه هفته ملی سلامت روان مطرح شد
آمار اختلالات روان در ایرانیان/ لزوم خدمات پیشگیرانه برای افراد سالم
معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت ضمن تشریح اقدامات بهداشتی و درمانی در مورد بیماران روان اظهار داشت: از ۲۳.۶درصد افرادی كه در گروه ۱۵ تا ۶۴ساله نیازمند مداخله روانپزشكی شناخته شده اند، ۱۲.۷ درصد دارای اختلال افسردگی و ۱۴.۶درصد دارای اختلالات اضطرابی هستند.
علی اسدی افزود: از ۲۳.۶درصد افرادی كه در گروه ۱۵ تا ۶۴ساله نیازمند مداخله روانپزشكی شناخته شده اند، ۱۲.۷ درصد دارای اختلال افسردگی و ۱۴.۶درصد دارای اختلالات اضطرابی هستند كه در هر دو دسته آمار زنان نسب به مردان بیشتر است.
عرضه خدمات بیمه ای به روستاییان از راه اپلیكیشن ها
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی كشاورزان، روستاییان و عشایر با اشاره به جامعه هدف ۶.۵ میلیونی كه تحت پوشش هیچ بیمه ای نیستند تصریح كرد كه باید ضریب خانواری كه تحت پوشش بیمه هستند افزایش یابد.
علی شیركانی با اشاره به اینكه باید ضریب خانواری كه تحت پوشش بیمه هستند افزایش یابد اظهار داشت: جمعیت شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر هم در قانون می توانند مشمول صندوق باشند. یكسری مشاغل خاص هم بعدها به قوانین اضافه شدند كه رانندگان بین شهری و مهندسان كشاورزی این شهرها از این جمله بودند.
سرپرست دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست:
غلظت گوگرد سوخت توزیعی در كلانشهرها فراتر از حد مجاز است
سرپرست دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: هم اكنون یكی از اشكالات سوخت توزیعی در تهران و سایر كلانشهرهای كشور گوگرد است كه در خیلی از نمونه های امسال فراتر از حد مجاز و بیشتر از ۵۰PPM بود.
زهرا سماعی با اشاره به اینكه نمونه برداری های ما در تهران حدودا با نمونه برداری های شركت كنترل كیفیت هوا مطابقت دارد، اظهاركرد: برای مثال غلظت گوگرد پمپ بنزین جایگاه وصال در تهران ۱۶۲PPM بود.
در گفتگو با ایسنا اعلام شد
بروز موارد تك گیر آنفلوآنزا در كشور/ سفارش به زائرین اربعین
عضو كمیته كشوری آنفلوآنزا از بروز موارد تك گیر آنفلوآنزا در كشور اطلاع داد و به زائرین اربعین حسینی سفارش كرد كه اگر بیماری زمینه ای دارند، واكسن آنفلوآنزا تزریق كنند.
دكتر مسعود مردانی افزود: در عین حال افرادی كه مبتلا به بیماری های زمینه ای مانند بیماری های كلیوی، قلبی-ریوی، افرادی كه شیمی درمانی می شوند یا از داروهای سركوب گر سیستم ایمنی استفاده می نمایند، از آنجایی كه در معرض خطر مبتلا شدن به عفونت هایی مانند آنفلوآنزا هستند، اگر تابحال واكسن آنفلوآنزا تزریق نكرده اند، حتما واكسن را دریافت نمایند. بخصوص اگر عازم سفر اربعین هستند.
استاندار تهران اعلام كرد
افزایش ظرفیت مراكز نگهداری از معتادان متجاهر به ۱۷هزار نفر/استمرار ساماندهی كودكان خیابان
استاندار تهران وجود ۱۳ هزار شهید و ۲۴ هزار جانباز سرافراز نیروی انتظامی را گواه تلاش این نیروها در جهت تامین نظم و امنیت دانست و اظهار داشت: اگر ما هزاران كیلومتر آن طرف مرزها سنگر بندی كرده ایم به این علت است كه بتوانیم توطئه های دشمن را خنثی نماییم.
انوشیروان محسنی بندپی در مورد تامین آب آشامیدنی در استان تهران اظهار داشت: رئیس جمهوری تكلیف كردند پروژه آبرسانی بعنوان اولویت در نظر گرفته شود. هم اكنون تصفیه خانه ششم ما در مناطق ۲۱، ۲۲ و شهر های غرب استان به ظرفیت دو متر مكعب در ثانیه، ۹۰ درصد پیشرفت فیزیكی داشته است و رئیس جمهوری دستور دادند كه برای ادامه كار تامین اعتبار لازم صورت گیرد، به جهت اینكه آب آشامیدنی مناطق ۲۱، ۲۲ تا پرند، رباط كریم و ملارد تامین گردد.
وجود ۲۴ هزار ناشنوا وكم شنوا در استان تهران
مدیركل بهزیستی استان تهران پیشنهاد كرد تا برای تسهیل در عرضه خدمات به افراد ناشنوا در مراكز و سازمان های دولتی بخصوص بیمارستان ها، افراد مسلط به زبان اشاره استقرار داشته باشند.
داریوش بیات نژاد با اشاره به اینكه بیشتر از ۱۰۰۰ مورد در سال كاشت حلزون در استان تهران انجام می شود، توضیح داد: بیشتر از ۹۰ درصد كودكان استان تهران در بدو تولد غربالگری شنوایی می شوند و این مورد به درمان و ارتقای كیفیت شنوایی آنان كمك زیادی می كند. همینطور مشاوره های قبل ازدواج و... به جلوگیری از این نوع معلولیت كمك كرده است.
معاونت زنان برای پشتیبانی از حقوق «كودكان» چه كار كرد؟
لایحه ای برای ممنوعیت «ازدواج فرزندخوانده با سرپرست»
درحالیكه معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری در جهت پشتیبانی از حقوق كودكان و اجرای سیاست های تحكیم خانواده اقداماتی مانند پشتیبانی از كودكان در مقابل ازدواج زودهنگام (اصلاح ماده ۱۰۴۱ قانون مدنی) و حمایت ویژه از كودكان دختر زیر ۱۸ سال در مقابل خشونت را انجام داده است، لایحه اصلاح تبصره ماده ۲۶ قانون پشتیبانی از كودكان و نوجوانان بی سرپرست و بدسرپرست را هم تدوین كرده تا به باعث آن «ازدواج فرزندخوانده با سرپرست» ممنوع شود.
زهرا جعفری، كارشناس ارشد دفتر بررسی های امور حقوقی معاونت رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به لایحه اصلاح تبصره ماده ۲۶ قانون پشتیبانی از كودكان و نوجوانان بی سرپرست و بدسرپرست مصوب ۱۰ مهرماه ۱۳۹۲ اظهار داشت: ماده ۲۶ قانون مذكور ازدواج بین سرپرست و فرزندخوانده را به شرط تشخیص دادگاه پس از دریافت نظر مشورتی سازمان بهزیستی و رعایت مصلحت فرزندخوانده بلامانع دانسته است؛ این درحالیست كه به این تبصره ایرادات گوناگونی وارد می شود كه همچون مهم ترین آنها می توان به ناسازگاری با منافع عالیه كودك، مغایرت با ارزش های اجتماعی، مخالفت با برخی الزامات حقوقی همچون اصل ده قانون اساسی كه به پاسداری از قداست خانواده تاكید دارد، بی توجهی به فلسفه فرزندخواندگی و تلاش قانون گذاری در ایجاد شبه خانواده برای كودكان بی سرپرست و تغییر نقش های والدین - فرزندی به همسری اشاره نمود.
وزیر بهداشت اعلام كرد
واردات یك آمپول به اسم پودر كاكائو/ نقص در سامانه «تی تك»
وزیر بهداشت با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه شفاف سازی در سازمان غذا و دارو و سایر زیرمجموعه های وزارت بهداشت و با تاكید بر اینكه بزرگ ترین اولویتم در "دارو"، حذف "رانت" است، اظهار داشت: سامانه تی تك همچنان نواقصی دارد و بعنوان مثال یك كاربر توانسته آمپول تستوسترون را بعنوان پودر نارگیل و پودر كاكائو به كشور وارد كند.
دكتر سعید نمكی اضافه كرد: در حوزه تخلفات دارویی نیاز به یك سامانه به روز با زیرساخت های سامانه تی تك داریم. باید واقع بین باشیم. بنده به دكتر شانه ساز هم گفته ام اگر تخلفی صورت گیرد بنده به هیچ عنوان گذشت نخواهم كرد. حتی اگر در دنیا متوجه تخلف شما نشوند، در آخرت شما باید پاسخگوی من باشید.
تجهیز ۱۷ گرمخانه پایتخت در آستانه فصل سرما
مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشاركت های اجتماعی شهرداری تهران از آغاز تجهیز گرمخانه های پایتخت به وسایل گرمایشی و... با آغاز سرما اطلاع داد.
نجم الدین محمدی با اشاره به اینكه به مراكز ابلاغ گردیده كه نهایتا تا آبان نسبت به كنترل و تجهیز گرمخانه ها، اقدام نمایند، اظهار داشت: در صورتیكه استقبال از گرمخانه ها بیش از اندازه ظرفیت مراكز باشد، آمادگی داریم تا نسبت به ایجاد گرمخانه های موقت در سطح شهر اقدام نماییم.
پیگرد قانونی نامه جعلی منتسب به وزیر بهداشت
به دنبال انتشار نامه ای منتسب به وزیر بهداشت در فضای مجازی در خصوص عدم اعلام نتایج مثبت آزمایش های ایدز، رئیس مركز اطلاع رسانی وزارت بهداشت اظهار داشت: این نامه كذب است و این اقدام جعلی تحت پیگرد قضایی قرار می گیرد.
دكتر كیانوش جهانپور با اشاره به جعلی بودن نامه منتشره در شبكه های اجتماعی در خصوص دستور وزیر بهداشت برای عدم اعلام نتایج آزمایشات ایدز با عنایت به اتفاقات لردگان، اظهار داشت: این نامه كاملا جعلی و كذب است و وزیر بهداشت هیچگاه چنین دستوری در اینباره صادر نكرده و این نامه كذب و ساختگی است.
به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:
ارتباط تعداد دندان ها با بیماری قلبی
آمار اختلالات روان در ایرانیان/ لزوم خدمات پیشگیرانه برای افراد سالم
واردات یك آمپول به اسم پودر كاكائو/ نقص در سامانه «تی تك»
دارویی جدید برای مقابله با كشنده ترین بیماری عفونیِ جهان
بروز موارد تك گیر آنفلوآنزا در كشور/ سفارش به زائرین اربعین1398/07/17
22:14:43
5.0 / 5
4459
تگهای خبر: آب , حفاظت , حمایت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است