كاهش غلظت آلاینده ها در بعضی مناطق پایتخت طی فردا

كاهش غلظت آلاینده ها در بعضی مناطق پایتخت طی فردا

لوازم حیوان خانگی: شركت كنترل كیفیت هوای تهران از كاهش موقتی غلظت آلاینده ها در هوای برخی نقاط پایتخت طی روز جمعه (26مهر) آگاهی داد.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوای شهر تهران نشان دهنده آن است كه وضعیت كیفیت هوای شهر تهران با برقراری شرایط جوی نسبتاً آرام در بامداد روز پنجشنبه (۲۵ مهر) با افزایش تردد خودرو ها، شرایط برای تجمع آلاینده ها مهیا شده و سبب می شود وضعیت كیفیت هوای برخی مناطق شهر تهران در شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه های حساس قرار گیرد.
به تدریج با رشد ناپایداری روزانه برای برخی ساعات همراه با وزش باد و رشد ابر، پراكندگی آلاینده ها و به تبع آن بهبود كیفیت هوا پیش بینی می شود. با كاهش میزان ناپایداری جوی در شب پنجشنبه و همزمان با ساعات اوج ترافیك، افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها به ویژه در بعضی مناطق پرتردد دور از انتظار نیست كه این امر كاهش كیفیت هوا را به دنبال خواهد داشت.
بر طبق این گزارش، با وزش باد در اولین ساعات فردا (جمعه۲۶ مهر) و كاهش تردد خودرو ها، انتظار می رود در بعضی ساعات بامداد و همین طور در ضمن روز جمعه، كاهش نسبی در غلظت آلاینده ها نسبت به روز قبل مشاهده شود؛ بدین سبب شرایط مطلوب در بیشتر مناطق شهر حاكم خواهد بود. در ساعات پایانی جمعه افزایش حجم ترافیك سبب كاهش كیفیت هوا در بعضی از مناطق پایتخت خواهد شد.
طبق گزارش شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۷ و در شرایط سالم بود. این شاخص الان ۶۸ و در شرایط سالم قرار دارد.
منبع:

1398/07/26
18:43:39
5.0 / 5
4353
تگهای خبر: آلاینده , شاخص , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است