آخرین وضعیت كیفیت هوای تهران

آخرین وضعیت كیفیت هوای تهران

به گزارش لوازم حیوان خانگی شركت كنترل كیفیت هوای تهران از افزایش غلظت آلاینده ها و به تبع آن كاهش كیفیت هوا در اولین ساعات و اواخر وقت امروز (۴ آبان) در بعضی مناطق پایتخت باوجود بارش باران اطلاع داد.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا بر مبنای پیشبینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوای تهران با وجود تداوم بارش ها و سرعت ناچیز باد در اولین ساعات روز شنبه (۴ آبان) همراه با افزایش تردد خودرو ها، غلظت آلاینده ها بخصوص ذرات معلق در بعضی مناطق افزایش پیدا خواهد نمود و سبب كاهش كیفیت هوا و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس خواهد شد.

به تدریج با افزایش ناپایداری روزانه انتظار می رود از غلظت آلاینده ها كاسته شود. باآنكه شرایط جوی پراكندگی آلاینده ها را محدود خواهد نمود و احتمال می رود در بعضی مناطق كیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی بماند. همینطور در اواخر وقت امروز (۴ آبان) با افزایش حجم ترافیك در بعضی مناطق شاهد تجمع آلاینده ها بخصوص ذرات معلق هستیم و به تبع آن كاهش كیفیت هوا دور از انتظار نخواهد بود.

با كاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل نسبت به روز گذشته، در ساعات اولیه روز یكشنبه (۵ آبان) از غلظت آلاینده ها كاسته خواهد شد. با افزایش ناپایداری جوی همراه با بارش باران و گاهی رگبار و رعد و برق در بعضی ساعات بعدازظهر، شاهد بهبود نسبی در كیفیت هوای اغلب مناطق خواهیم بود.

در ساعات پایانی یكشنبه هم با تداوم ناپایداری جوی و افزایش نسبی سرعت باد، شرایط برای تجمع آلاینده ها محدود می شود و غلظت آلاینده ها نسبت به روز پیش از میزان كمتری برخوردار خواهد بود.

بر اساس اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران میانگین كیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۷ و هوا در شرایط سالم بود. این شاخص الان ۷۱ و هوا در شرایط سالم می باشد.

شاخص كیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰، هوا پاك، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا سالم یا متوسط، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه های حساس، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه ها، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط كیفی هوا خطرناك می باشد.
1398/08/04
14:06:32
5.0 / 5
4226
تگهای خبر: آب , آلاینده , بارش , شاخص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است